Sari la conținut

Excursie La Baile Herculane


Postări Recomandate

 

Ne-am hotarat sa ne petrecem weekend-ul la Herculane, asa ca am plecat la drum cu cele 2 Virago, o gramada de bagaje si... mult optimism. Drumul nu a fost lipsit de emotii, deoarece la dus a sarit cablul de ambreiaj de la un motor chiar in Bozovici ( am stat 2 ore acolo...) iar la intoarcere drumul spre Caransebes era un pic cam periculos pentru motoarele noastre ( prietenii stiu de ce). La Herculane a fost totul super, ne-am distrat foarte bine, ne-am intalnit cu persoane cunoscute si intentionam sa mai mergem. La intoarcere, cu 16 km inainte de Caransebes am vizitat si biserica Piatra Scrisa, unde au fost descoperite picturi murale foarte vechi. In incheiere, multumesc tovarasilor de drum si lui Rares cu Yamaha TT ( stie el de ce).

post-18749-1179139808_thumb.jpg

post-18749-1179140097_thumb.jpg

post-18749-1179140231_thumb.jpg

post-18749-1179140429_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ne-am hotarat sa ne petrecem weekend-ul la Herculane, asa ca am plecat la drum cu cele 2 Virago, o gramada de bagaje si... mult optimism. Drumul nu a fost lipsit de emotii, deoarece la dus a sarit cablul de ambreiaj de la un motor chiar in Bozovici ( am stat 2 ore acolo...) iar la intoarcere drumul spre Caransebes era un pic cam periculos pentru motoarele noastre ( prietenii stiu de ce). La Herculane a fost totul super, ne-am distrat foarte bine, ne-am intalnit cu persoane cunoscute si intentionam sa mai mergem. La intoarcere, cu 16 km inainte de Caransebes am vizitat si biserica Piatra Scrisa, unde au fost descoperite picturi murale foarte vechi. In incheiere, multumesc tovarasilor de drum si lui Rares cu Yamaha TT ( stie el de ce).

maaama da ati avut bagaje nu gluma :angry: ...e misto p'akolo si eu am mai fost dar cu masina :what: ...va invidiez :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci d mesaj, nu trebuie sa ne invidiezi, ai un super motor. Intre 12-15 iulie, e intalnire moto la Resita - Raul Alb, organizate de MC Trust Resita, daca vii esti binevenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, NU merge pe Caransebes, nu e drumul prea bun. La Herculane, ai mai multe posibilitati de campare : la casute - intre 25-30 ron/noapte, la campingul Sapte Izvoare sau la campingul de langa strand ( asta doar daca-ti place aglomeratia si diversele tipuri de muzica... lautareasca). Costa intre 5 si 10 lei pe noapte, depinde cu ce vehicul mergi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

am vazut ca ati fost la herculane dinspre bozovici

eu vreau sa merg in 23 24 iunie

vin din arad timisoara oravita bozovic herculane

cum e drumul intre bozovic si herculane

si stii cumva daca cabana cerbul de la baraj mai functioneaza?

si apoi ma intorc pe orsova moldova noua

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Daca tot vad ca vreti mai multi sa mergeti la Herculane, Hai sa stabilim de comun acord un Weekend si poate iese o intalnire ad-hoc. Astept propuneri. In seara asta ma duc la intalnire in Craiova si lansez propunerea.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Daca tot vad ca vreti mai multi sa mergeti la Herculane, Hai sa stabilim de comun acord un Weekend si poate iese o intalnire ad-hoc. Astept propuneri. In seara asta ma duc la intalnire in Craiova si lansez propunerea.

 

Asfalt uscat!

daca nu intervine nimic

sabata dimiuneata plecam catre herculane din arad vreo 6 7 motoare

venim pe ruta bozovici ca vreau sa vad pe cineva

si vom dormi la herculane in sus pe vale cu cortu

pe la 16 qar trebui sa fim acolo

daca veniti si voi ne putem intalni in fata la hotel roman si de acolo plecam impreuna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, scuze d intarzierea cu care raspund, nu am fost deloc acasa, mi-am facut concediul cu motorul si nevasta la Trei Ape. A fost super, voi baga poze pe forum. Daca tu si prietenii tai planificati vreo excursie, m-ar interesa si pe mine. Poti trimite mesaj p e-mail sau messenger.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, scuze d intarzierea cu care raspund, nu am fost deloc acasa, mi-am facut concediul cu motorul si nevasta la Trei Ape. A fost super, voi baga poze pe forum. Daca tu si prietenii tai planificati vreo excursie, m-ar interesa si pe mine. Poti trimite mesaj p e-mail sau messenger.

am fost 6 motoare maine cand avem timp osa posteze calin ceva poze uitate la comunitati moto regionale la ..siria contry bikers..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica pe arad , la topicul siria country bykers

.. a fost fain , 6 motoare

drumul in constructie pana la orsova,

si pe portiuni pana la moldova noua

urmatoarea iesire va fi probabil la barajul guar vaii din retezat

arad tm lugoj caransebes hateg si retur prin simeria deva arad

cu cazare naoptea la cort la baraj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...