Sari la conținut

Yupppi ! Mi-am Tras Kawa :d


Slick
 Share

Postări Recomandate

:cheers: Ieri a fost cea mai fericita zi din viatza mea....mi-am tras un Kawa GPZ 600 din '88. :cheers:

 

Nu stiu prea multe despre acest motor asa ca daca aveti sfaturi pentru mine le accept cu cea mai mare placere. Ieri am avut bulan maxim sa gasesc acest Kawa la 300 E (DA! trei sute Euro!!!). Ce-i drept cu motorul demontat ! In rest motocicleta e intacta, am si carenele intacte...absolut toate piesele de la ea!

 

Tipul care a avut motocicleta i-a demontat chiuloasa pentru ca ii baga apa in ulei si a crezut ca de acolo este. Pe urma din lipsa de timp (si pasiune) a lasat sarmanul motor pe "masa de operatie".

Problema NU a fost de la chiuloasa sau de la garnitura cum a crezut el ci a fost de la racitorul de ulei.

DACA SCHIMBA RACITORUL NU MAI AVEA NICI O PROBLEMA SI NU SE MAI APUCA FRAIERUL NEPRICEPUT SA DEMONTEZE MOTORUL !....dar nici eu nu mai pupam pomana de 300E... :cheers:

 

...si uite asa am trecut eu de la MZ 250ES la Kawa GPZ.

 

... o fi bine?.....o fi rau?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bulan la pret. Mare bulan . Spor sa o pui la punt si multi km pe ea fara incidente.

 

Asfalt uscat.

 

 

 

Ps: nnu a mai scris pe forum pt cva probabil sta si lucreaza la ea si cum termina de lucrat isi deschide benzinarie :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Super tare frate S-o stapanesti sanatos. Si io am avut de curand putin bulan. Am dat un scuter pe un cb 400. Culmea are si acte.

naaaa, culmea ar fi sa fie actele lui! :lol: ( nu m-am putut stapani. no offence)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...