Sari la conținut

Accident Langa Stadionul Giulesti


aderfriend
 Share

Postări Recomandate

on-toppic

booon...accidentul(cu 30 min in urma) a avut loc la 2 statii inainte de stadionul giulesti(cum mergi de la stadion spre gara)...parea destul de greav...scuterul mergea regulamentat inspre stadion si de pe o strada secundara din dreapta a iesit un opel negru fara sa se asigure...ca urmare opelul nu a suferit prea mult, doar putin infundata/zgariata portiera de la sofer si pasager spate, dar scuterul era pur si simplu rupt in 2:partea din fatza era aruncata pe banda a II-a iar motorul cu roata din spate au ramas infipte in/sub masina...nu erau urme de sange si nicio salvare(pbb ca scuteristul e la spital, nu imi imaginez cum sa scapi dintr-un astfel de accident :P )...care mai stie ceva?

 

off-toppic

nu trecusera nici 20 de sec dupa ce am depasit accidentul ca e o trecere de pietoni exact in curba, pretenul care conducea avea viteza(obijnuieste sa ii dea blana intre semafoare/treceri de pietoni :( ), eram pe banda I, in fata la 50-60 de metri erau 2 masini oprite la trecere tot pe banda I, pe banda a II-a o masina, pe trecere o batrana cu vreo 2-3 copii...vrand sa depaseasca cele 2 de pe banda I trece pe banda a II-a vede ca si ala de pe a 2-a e oprit frana la maxim alunecam vreo 5 metri(si masina nu se oprea :P ), trage de volan stanga si ne oprim in sf pe cealalta linie de tramvai in fatza batranei cu copii...concluzie nu mai merg cu el in masina ever :rose: ...si o sa ma plimb frumos numa cu a mea si gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost 2 accidente azi pe giuleshti , amandoi scuteristii fara casca , la unu din ei i-am tot spus eu sa poarte casa si ma ignora.

abea astept legea cand o sa fie obligatoriu cel putzin permis cat A 1 si pt scuter de 49 cc , plus amenzi pt cei fara casca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am dat peste o baba acolo cand mergeam cu bicicleta , iesise de pe strada 9 mai fara sa se uite in stanga. eu ma uitam sa ocolesc o groapa si top baba in fata mea, i-am dat un umar in gura si baba cu cracii in sus pe asfalt.

 

e ciudata curba ar trebui sa puna o oglinda pe partea cu sala rapid ca sa vada cei de pe strada 9 mai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul este bine cateva julituri si putin lovit la cap... slava Domnului

cine vede scuterul nu ar putea sa zica acelasi lucru ... dar bine ca a avut un mare mare noroc

P.S. nu avea nici casca

atentie pe viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt fratele victimei de la stadion de unde ziceti voi ..de la Flamanda...nu e nici pe aproape de cum ziceti voi ..a fost cu totul altceva....fratimiu mergea spre stadion..si fata cu un opel albastru ,vroia sa vireze la stanga...fratimiu a trecut de ea..si ea s-a bagat repede sa intre pe strada..deoarece din spatele lu` fratimiu mai venea o masina ...si ea sa bagat mai repede ca sa nu mai stea...e si cand a intrat pe strada aia ...la sters putin pe fratimiu pe roaga din spate..l-a dezichilibrat si a intrat in masina Alfa romeo care era parcata langa trotuar chiar pe coltz. si fratimiu inca traieste..si e foarte bine..a avut mare mare noroc .a stiut cand sa sara de pe scuter. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt fratele victimei de la stadion de unde ziceti voi ..de la Flamanda...nu e nici pe aproape de cum ziceti voi ..a fost cu totul altceva....fratimiu mergea spre stadion..si fata cu un opel albastru ,vroia sa vireze la stanga...fratimiu a trecut de ea..si ea s-a bagat repede sa intre pe strada..deoarece din spatele lu` fratimiu mai venea o masina ...si ea sa bagat mai repede ca sa nu mai stea...e si cand a intrat pe strada aia ...la sters putin pe fratimiu pe roaga din spate..l-a dezichilibrat si a intrat in masina Alfa romeo care era parcata langa trotuar chiar pe coltz. si fratimiu inca traieste..si e foarte bine..a avut mare mare noroc .a stiut cand sa sara de pe scuter. :P

cel putin mie din masina nu imi parea sa fie asa...pt ca opelul avea juma de scuter infipt in el(in partea soferului) si cealalta juma in mijlocul starazii...acuma, bine ca e fratetu ok si ca nu are mare lucru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...