Sari la conținut

Ucis De Motocicleta Primita Cadou


andrei_c
 Share

Postări Recomandate

Degeaba spune-ti ca in poligon nu faci decat opt-uri, pentru ca au si ele rostul lor, te invata sa strunesti acceleratia si sa nu-ti scape mana in gaz accidental. In rest e adevarat ca nu inveti in poligon sa mergi in traficul din Bucuresti, dar daca in poligon inveti sa fi stapan pe motor, in trafic, daca ai minte, ai sanse de supravietuire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai sa fim sinceri!Te invata in poligon ce te invata...dar numai tu poti desavarsi invatatul acesta.Noi n-am avut R6 caprima motocicleta...Am avut Jawa,simson,Ij...si multumesc Domnului pt.asta.Nu stiu daca noi,astia mai batrani,ne-am fi putut stapani.Asta-i ca si cum ai da BAC-ul pe clasa a opta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim sinceri!Te invata in poligon ce te invata...dar numai tu poti desavarsi invatatul acesta.Noi n-am avut R6 caprima motocicleta...Am avut Jawa,simson,Ij...si multumesc Domnului pt.asta.Nu stiu daca noi,astia mai batrani,ne-am fi putut stapani.Asta-i ca si cum ai da BAC-ul pe clasa a opta!!!

 

Astazi am mers cu conserva la lucru, ploua... cand m-am intors pe la 17.00 era timp frumos. La stop la Melody (dau reperele astea pentru cei din Cluj.. cam toate sunt in centrul Clujului) un guzgan pe un R6 fara casca, m-am uitat la el m-am dus mai departe.. inca mai aveam multe chestii de rezolvat.. vorbeam non stop la telefon.. cand am ajuns in fata magazinului Central alt guzgan fara casca, pe un scuter.. M-am gandit ca na, e ultimul, intram intr-o zona cu linii de tramvai si le cam evita toti, inclusiv eu (intr-o zi aproape ca mi-au furat ghidonul din mana, am fost nevoit sa trec peste ele) dar, surpriza.. la teatrul maghiar al treilea guzgan, cu un scuter nou nout, inca nu-i daduse jos tipla de pe scaun.. fara casca. Culmea e ca pe guzganul asta-l stiu.. cand ma voi intalni cu el intr-o crasma il voi dojeni. Pentru astia niste poze cu creieri imprastiati pe jos full color ar fi interesante. Pentru cei care nu sunt din cluj e vorba de maximum un kilometru distanta in care i-am vazut pe cei trei.

Pe aia de pe mopede fara casti nici nu-i mai bag in seama, m-am obisnuit cu ei... dar pe r6 (si nu era nici o parada). Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum spuneam si eu mai inainte. E in crestere numarul celor fara de casca.

 

Da, ieri am mai vazut unul pe motor si fara casca.

 

Pe aia de pe scutere si mopede nu-i mai pun la socoteala, ca sunt majoritatea. Ahh era sa uit, duminica vad un scuter condus de un baiat avand in spate o fata. (varsta liceului ambii). El binenteles ca nu avea casca, dar ce m-a frapat faptul ca ea avea dar o tine pe brat. :lol: Anul trecut in aceeasi curba pe care i-am vazut pe astia doi, un "scuterist" rom care luase scuteru lu' fratesu pentru o plimbare din cauza vitezei neadaptate :lol: a intrat pe contra-sens a lovit o dacie lateral si a cazut pe asfalt lovindu-l cu capul. Omu nu a suferit nici o alta leziune a corpului decat o lovitura la cap si a ajuns in coma la spital. Probabil a murit pana la urma. Deci daca avea o casca scapa basma curata :lol:

 

Bafta maxima celor fara de casca si protectii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte nasol cu "motociclistii" astia, probabil ar fi buna ideea cu creierii , dar ar fi bun si un filmulet de pe youtube in care motociclisti fara echipament car cu casca cad si au niste arsuri de toata frumusetea

Oricum vor exista accidente de acest gen indiferent ce am face..... pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...