Sari la conținut

Ajutor!


kiko
 Share

Postări Recomandate

Bai deci la mine toate mergeau fara baterie faruri, claxon, semnazlizare...toate mergeau de la magnetou. numa k mergeau dupa turatia motorului.....d'aia am zis ca claxonul e de la "DINAM"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai deci la mine toate mergeau fara baterie faruri, claxon, semnazlizare...toate mergeau de la magnetou. numa k mergeau dupa turatia motorului.....d'aia am zis ca claxonul e de la "DINAM"

eu cand nu aveam baterie nu imi mergeau decat farurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ce va mai distrati voi aici pe topic :)

gata ma s-a rezolvat probleme 'electrica" ,acuma puteti lasa topicul s-o ia la vale asa in jos ca e degeaba si voi sa va "distrati" pe alte topicuri :)

da cel mai bine asa :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt...e in cautare de anturaj :moron:

de fapt .. vrea sa vada lumea ca e non-stop online.. nu cred ca e in cautare de posturi pt ca nu castiga absolut nimic... :peace: .. gata

 

 

:scratch::ph34r::) S T O P T O P I C :):ph34r::)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si io cu o intrebare! farul meu se aprinde cam incet (si pe faza scurta si pe lunga), dar in schimb, ala din spate n-are treaba...merge bine. Am tot desfacut fire pe acolo, le-am curatat, m-am uitat la toate becurile sa fie corespunzatoare, dar nu stiu de la ce poate fi!

exista vreun releu ceva? si unde?

mai specific faptul ca atunci cand e pozitia pusa, se aprind bine becurile de la bord si cel de la pozitie, iar cand pun faza scurta sau lunga, se aprind doar "jumate" beburile de la bord. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si io cu o intrebare! farul meu se aprinde cam incet (si pe faza scurta si pe lunga), dar in schimb, ala din spate n-are treaba...merge bine. Am tot desfacut fire pe acolo, le-am curatat, m-am uitat la toate becurile sa fie corespunzatoare, dar nu stiu de la ce poate fi!

exista vreun releu ceva? si unde?

mai specific faptul ca atunci cand e pozitia pusa, se aprind bine becurile de la bord si cel de la pozitie, iar cand pun faza scurta sau lunga, se aprind doar "jumate" beburile de la bord. :scratch:

pai nu stiu ce sa zic....un releu este dar nu stiu pe unde...nu cred ca este de la releu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Becul este original sau este alt tip de alta putere?

Practic se simte scaderea de tensiune doar in momentul cand scuterul nu este accelerat si aprinzi faza de intalnire, unde consumul este mai mare, dar cand accelerezi ar trebui sa-si revina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si io cu o intrebare! farul meu se aprinde cam incet (si pe faza scurta si pe lunga), dar in schimb, ala din spate n-are treaba...merge bine. Am tot desfacut fire pe acolo, le-am curatat, m-am uitat la toate becurile sa fie corespunzatoare, dar nu stiu de la ce poate fi!

exista vreun releu ceva? si unde?

mai specific faptul ca atunci cand e pozitia pusa, se aprind bine becurile de la bord si cel de la pozitie, iar cand pun faza scurta sau lunga, se aprind doar "jumate" beburile de la bord. :scratch:

releul este pt semnalizari si se gaseste sub carena din fata.. pe langa claxon...se aprind la jumate becurile de la bord pt ca jumatea aia se duce la faruri sa lumineze mai tare... nu stiu de la ce ar putea fi...la al meu merg perfect, se aprind aproape ca la o masina :) ...eventual sa faci si tu o poza noaptea cu farurile aprinse sa ne dam seama cam cat de tare se aprind.. salut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma de ce nu imi merge claxonu? o fi vreun fir desprins ceva de genu o sa ma uit dar sunt multe firaraie la claxon? :scratch:

Mai intai uitete daca sunt desprinse friele.. dupaia uite-te la buton daca face contact ca daca are rugina nu mai face contact... si daca nu este nimic din astea inseamna ca nu ii da curent de la baterie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca va intrerup distractia :lol: dar va distrati prea mult :lol: topicul asta pare inchis de 2 pagini. Problema a fost rezolvata :lol: Daca mai aveti de intrebat in legatura instalatia electrica treaba voastra, dar de muschi vorbiti la sala :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...