Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da normal . ce face el sunt chestii elementare de intretinere ale unei motocicliste care AR TREBUI SA LE STIM SI SA FIM IN STARE TOTI SA LE FACEM . .... doar ca unii sunt mai lenesi sau chiar considera ca nu au nevoie sa stie .

 

asa ca fiecare cu treaba lui :wink:... si las ca vezi tu, in loc sa tzii cu mine tu faci reclama altora aici in rahova... pai bine bre, las ca vezi tu cand ne-om intalni

 

 

 

 

motocicliste mah?

numai la motocicliste iti sta capul . :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie?!

O sa fiu primul propietar in romanica al unei motorete din italia.

Am cumparat`o de la X cetatean roman, care acest X a cumparat`o de la Y din italia.

Actele logic in italiana.

Acum, vreau sa o inscriu pe numele meu, mai tre sa traduc si contractul de vanzare cumparare intre X si Y ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicliste mah?

numai la motocicliste iti sta capul . :drink:

Auci :wink: Desi am citit textul, n-am sesizat "greseala" :D Ursule, controleaza-te man! :P

Mesaj completat

nu ma ca sunt erbivor ce pot sa am decat fan si iarba...

Lasa man, nu-i problema...Te injur cand o sa am hapeshnoo de ani ca atunci sigur o sa fie leguma si... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie?!

O sa fiu primul propietar in romanica al unei motorete din italia.

Am cumparat`o de la X cetatean roman, care acest X a cumparat`o de la Y din italia.

Actele logic in italiana.

Acum, vreau sa o inscriu pe numele meu, mai tre sa traduc si contractul de vanzare cumparare intre X si Y ?

 

eu am cumparat gs-ul de la un tip, un neamtz, care o cumparase pt pretena lui din romania. el o cumparase de la primul proprietar, o nemtoaica. mi-a dat si actele cu care o cumparase nemtoaica. iar eu cu el am facut un contract scris de mine, de mana, de vanzare-cumparare, si atat.

problema pe care am avut-o a fost ca pe certificatul de inmatriculare nu aparea decat jumatate de serie si norocul meu a fost ca nemtoaica a fost de treaba si ne-a facut legatura cu firma de la care a cumparat-o, care a trimis la ai nostrii la inscrieri un fax cu seria intreaga.

 

orice act semnat de doua parti (la care am pus si doi martori sa semneze) este perfect legal valabil. chestia ca trebuie contract tipizat NU este o obligatie.

tu daca ai facut contract de vanzare-cumparare cu X cetatean roman, este un act legal. tu ca s-o inscrii pe numele tau iti trebuie radierea de la cetateanul X... sau ce mai trebuie sa faci... ca eu am platit pe cineva sa se ocupe de tot si nu prea stiu exact ce si cum.

eu doar am cumparat-o, am facut contractul si i l-am dat tipului care a facut restul actelor. si mi-a adus-o la scara. pentru asta trebuie sa-i multumesc inca odata lui freak, care m-a ajutat atunci cel mai mult.

 

iar acum, ca mi-am adus aminte cu nostalgie de superbitatea mea de motocicleta noua-noutza, care lucea in soare.... si care acum e bucati... va rog sa-mi lasati un moment pentru boceala..... @#$%^&*^%#$&(*))(*&^%#$^&()*)^&

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau azi nu cred ca voi ajunge la mec pt ca incepand cu ora 16 incepe chindia de deschidere de sezon in alter ego :drink:

deci poate dupa mec trageti o fuga sa betzi un cico o bere o astea :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau azi nu cred ca voi ajunge la mec pt ca incepand cu ora 16 incepe chindia de deschidere de sezon in alter ego :drink:

deci poate dupa mec trageti o fuga sa betzi un cico o bere o astea :wink:

 

pai vezi ca te sunam... cata vine dupa 4 acasa si trebuie sa trecem pe acolo neaparat!!!!!!!!! dar mai pe seara... pe la 10 pm... te rog sa fii treaz la ora aia!!!

si vorbesc si cu baietii, sa venim in gashca, nu-i asa???!!!!

 

deci diseara schimbam mac-ul cu alter ego?????????????

sunteti de acord??????????????

aloooooooooo???????

 

hai va pa!

vb la tel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu nu prea mai am gaz asa ca pana la mac si acasa ajung ...mi-am curatat lantul la munk cica eu muncesc dar dupa cum se pare am timp sa fac si altceva... :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai mi-au fugit degetele pe tst acolo :D)))

 

 

wtf... fa`mi un scan dupa contractu de italia ... ca daca e cum stiu eu vorbim pe privat :wink:

 

ia uite`l si p`asta :D)

de unde kil sa iti dau scan ma ca nu am scaner :drink:

oricum i-am dat lu ala sa se ocupe el, de la care am cumparat`o.

si apropo, azi am fost la parchet, si luni o sa am stampila pe dovada :P

Mesaj completat

reparatorul din mine! am pierdut sticla de la lampa de numar, nush unde am pus`o !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan........ ....copii astia isi cam fac de cap !!!!.pe la 22:00 ma duc sa-i iau de perciuni si-i trimit acasa .... :drink:

 

o sa te imbeti mar si o sa adormi pe perne in alter :wink:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai io am plecat ca sa trag un pui de somn......ca Neo zicea sa dorm acolo !! :wink: :drink:

 

sa asta e un motiv inventata ca sa ma intorc .......

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Beeeei unde plm va intanliti fara sa cereti voie,ce vi sa acrit de Mc.? :drink:

bla...bla...bla.... :D

intr-un final am impacat si capra si varza, da?

ne-am intalnit la mac si am fost si in alter ego.

si mica plimbare pe cheiul dambovitei... ne-au scos baietii "pe faleza"... sa nu le mai scoatem ochii ca nu ne scot in oras, da?

Mesaj completat

Dan........ ....copii astia isi cam fac de cap !!!!.pe la 22:00 ma duc sa-i iau de perciuni si-i trimit acasa .... :D

ce? care? cum? hmmm.... eu stiu ca te-am sunat sa vedem pe unde esti si daca vii... si la mac si-n alter ego... n-ai raspuns... banuiesc ca inca mai dormeai...

la 21.40 am ajuns in alter ego si tu.. sufletu'! Geo a zis ca viiiii tuuuuuuu...

 

Concluzia: Norocul meu ca n-am perciuni! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi tin astia motocicleta in service de o saptamana fara sa-i faca nimic... :wink: Mi-am cam pierdut rabdarea :drink: nu de alta da' vremea afara e superba si daca ii intrebi cat mai dureaza iti raspund ca nu stiu .....cel mai probabil nici n-au desfacut-o inca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...