Sari la conținut

Zona Rahova - Ferentari - Magurele


Postări Recomandate

seamana a ceva asemanator .... :P ...over !!!

Mesaj completat

bai oameni buni ....aveti careva prin garaj in plus un surub de reglaj aer pt. carburator ....ca la mine unu se intepeni si il fXXXi ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai cum prin garaj? Surubul de reglat aerul la carburator, nu e pe...carburator?Acuma poate ne referim la altceva, ca eu-s pilaf la mecanica :P .Intre carburatoare am un surubel din care rotesc cand vreau sa fac relantiul mai mare sau mai mic. Nu la ala te referi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum prin garaj? Surubul de reglat aerul la carburator, nu e pe...carburator?Acuma poate ne referim la altceva, ca eu-s pilaf la mecanica :P .Intre carburatoare am un surubel din care rotesc cand vreau sa fac relantiul mai mare sau mai mic. Nu la ala te referi?

 

nop ...... alalalt' de care rotesti pentru a regla amestecul .... pe acolo trage aer in admisie ( e problema pt care m-i se oprea in mers pana in 5000 rpm )

 

ala de care zici tu e de relanti , si doar realizeaza o deschidere mai mare a supapelor si mai e unul care le sincronizeaza ........

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nop ...... alalalt' de care rotesti pentru a regla amestecul .... pe acolo trage aer in admisie ( e problema pt care m-i se oprea in mers pana in 5000 rpm )

 

ala de care zici tu e de relanti , si doar realizeaza o deschidere mai mare a supapelor si mai e unul care le sincronizeaza ........

M-ai bagat in ceata :P ...oricum ziceai ca nu ai mai facut carburatia de 2 sezoane, poate ar fi timpul sa o faci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surubu ala nenoricit.... difera de la carb la carb...... plm... greu... sa il gaseshti....

 

ala mai repede caeshti un surub asemanator... si te duci la un strungar foarte priceput... sa il faca din nou dupa un model.... infara de surubu ala mai ai un arc o saba si un oring de cauciuc.... fara alea canci reglaj la aer....

 

ps: alea nu sunt supape... sunt clapete :laugh:

Editat de Neo_geo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surubu ala nenoricit.... difera de la carb la carb...... plm... greu... sa il gaseshti....

 

ala mai repede caeshti un surub asemanator... si te duci la un strungar foarte priceput... sa il faca din nou dupa un model.... infara de surubu ala mai ai un arc o saba si un oring de cauciuc.... fara alea canci reglaj la aer....

 

ps: alea nu sunt supape... sunt clapete :laugh:

mersii ca mi-ai taiat macaroana bre' .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar?! Cam des...Esti politist sub acoperire? ;)

:D) Ticalos mic ! Poate te dadea Tomas pe jos aseara in ikea :P)

Prima data cand raman ultimul si ma pierd de grup :laugh:

Cred ca v-ati luat dupa teribilistu de Dan !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dan e de vina...Ne-am luat dupa Geo care era cu scuterul si...

;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Mesaj completat

cine a fost aseara ? Vezi ca au inceput sa-ti zboare sitele din toba si te apropii de statutul de burlan =))

a ars captuseala aia din interior, vata aia sau ce dracu era inauntru...

nu`i problema, mie imi place galagia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca am vazut ca oamenii din afara tarii sunt tot mai interesati de plaiurile noastre , avand in numai o saptamana cca. 8000 de accesari pe albumul foto Piatra Craiului am hotarat sa lansez un Blog care are ca si subiect Romania , in special locurile ce merita vizitate in Romania .

 

Cu cuvinteler mele incurcate ( de copil tembel crescut la Felentali ) voi incerca sa evidentiez de ce merita sa vizitezi Romania , iar cu ajutorul pozelor am sa incerc sa aduc si dovezi .......

....momentan abia incep sa invat tainele in materie de blogger asa ca nu dati cu sabia ninja .....

 

pt cine doreste sa-si piarda 10 minute sau 15 ore din viata au la dispozitie www.ilove-romania.blogspot.com

 

va mutumesc pt. neintelegere !

 

 

 

PS. link direct in semnatura ...

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Defapt scuterul facea galagie sub voi...L-am auzit cum tipa "dati-va jos!!!"

;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

pwned !

si dan e de aceeasi parere, mereu zicea :)))))))))))))))))))))))))))))

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care vine maine la MC sa ii panicam pe prajitorii de cartofi pai ? :crack: ;) :D

Cu pejosu/masini/motoare sau scutere( :D in cazul lui geo). Aduc o pereche de carti de joc sa facem o destrabalare pe dezbracate? ;)

Editat de wtf?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buey....:)vitezishtii draq... deabeam ma tineam de voi vineri seara:))

 

 

Da mha io faceam galagie cu scuteru:))

bai Geo ce faci ma ?!.....te fac astia' posta ?? ............mah' Pupila vezi ca trebuie sa-mi dai 30 % comision daca esti proxenetul lui ;) .....poker pe dezbracate ?!! imbracati in costume de piele .... ;) ....maine poimaine mergeti la Spa ca sa va epilati inghinal :crack: ....

 

 

sapte dintr-o lovitura !!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...