Sari la conținut

Cizme Enduro


Postări Recomandate

Salut....tocmai ce mi-am luat casca si body armour si mai trebe sa mai imi iau restul de echipament pentru enduro......dar la partea cu cizmele nu prea stiu ce sa aleg.....asa ca va rog niste sfaturi.....cizme pana in 150e sau sa sara putin(maxim 170-180e).....nu de alta da mai greu cu finantarea ca mai imi trebuie si tricou, pantaloni si geaca......cizme ce am vazut si imi plac ar fi Alpinestars Tech 3(180e->deci cam scump), Oxtar Space(160e->tot putin cam scump), Axo Boxer(140e...astea mai merg ca pret), Fox Tracer(150usd...si astea mai merg).....mai astept si alte modele si sfaturi :scratch: ...ms mult :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiam si eu topicul someone_else.....da ii o mare diferenta intre fondurile mele si ale lui DonHacker....io am la dispozitie maxim 180e....io caut ceva pana in 150e....nu Alpinestars Tech 10....dar daca le-as primi in dar nu le-as refuza :)) ....oricum....mai primesc inca sfaturi sau noi optiuni....asa ca mai postati pls :scratch:

PS...imi plac Axo Boxer si poate chiar din alea imi iau daca nu optez pt Fox Tracker

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tech 8 la pretzul asta.Tech 10 sare de 250 insa merita banii

Din pacate arati ca soldatii aia din Razboiul Stelelor

Si la targ si la pomana -linia BMW sau Sidi

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms pt raspuns......culmea ironiei....mi-am luat casca si bodyarmour si nu vreau sa imi ia ai mei si cizme :lol: ....pana mea.....ce era mai important pt picioare....trebe sa mai trag de ai mei :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci...peste 2 saptamani merg in Viena si o sa trec pe la Auner'ul de acolo sa vad ce au si vreau sa imi iau de acolo pantaloni si cizme...pentru ca de pe net pe neprobate nu ma bag mai ales ca trebe sa imi fie bune.....daca o sa imi fie mari cizmele sau prea mici nam chef dupa sa ma chinui sa le vand juma de an.....asa ca lansez urmatoarea intrebare....

Cat is de bune Alpinestars Tech3?Si in comparatie cum is Axo Boxer?.....deci vreau cat mai multe raspunsuri ca nu vreau dupaia sa ma injur cu niste cizme care o sa le stric in cateva zile.....deci va rog....

Multumesc anticipat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau dupaia sa ma injur cu niste cizme care o sa le stric in cateva zile.....

 

Problema cu cizmele de enduro nu e ca le strici; e ca te strici tu in ele (atunci cand pui o frana cu piciorul, sau iti cade un motor pe picior). Deci ideea e: cu cat sunt mai solide (adica au mai multe protectii) cu atat sunt mai bune, si mai potrivite pentru orice. Niste cizme cu protectii usoare sunt in general indicate doar pentru endureli usoare, unde nu le vei solicita prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...