Sari la conținut

Bercenarii


tilik
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu vin!

... stabilim de'aici sa mergem pe undeva, sau vedem la fata locului?

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucharest,wheels arena,vin diversi cantareti,masini,motociclete,spectacole,eu cred ca dupa ore 14:00 ma bag ca e prea cald acum,daca sunt doritori....

 

0765 444 105 sunati dupa 2-3 daca vrea careva sa vina eu ma duc

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooo, floricele...sper ca nu-ti imaginezi ca fac vreun show cu mers pe o roata sau vreo alta cascadorie :) :)

 

nu, pt admirat bicicleta pe cric de aproape si mirosind a nou...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uuuf, m-am linistit :). Nu ne-ai povestit cum a fost la mare...

 

Am avut nunta + botez de vizitat deci nu a fost un week end de vacanta si relaxare. Singura chestie interesanta: era sa mor in Lehliu :grinbandit:. La fantastica viteza de 47 de km/h o dacie papuc mi-a iesit in fata de pe o straduta laterala. Noroc cu viteza mica ce mi-a permis sa fandez chiar prin fata barei lui fata si scap nevatamat. Nu am avut nici timp sa ma sperii atat de repeda s-a intamplat.

 

In mod normal nu as povesti intamplarea dar poate mai citesc tinerei pe forum: mersul preventiv - priceless.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut nunta + botez de vizitat deci nu a fost un week end de vacanta si relaxare. Singura chestie interesanta: era sa mor in Lehliu :grinbandit:. La fantastica viteza de 47 de km/h o dacie papuc mi-a iesit in fata de pe o straduta laterala. Noroc cu viteza mica ce mi-a permis sa fandez chiar prin fata barei lui fata si scap nevatamat. Nu am avut nici timp sa ma sperii atat de repeda s-a intamplat.

 

In mod normal nu as povesti intamplarea dar poate mai citesc tinerei pe forum: mersul preventiv - priceless.

 

...daca aveai viteza mai mare inseamna ca si turatia era mai mare deci si sunetul emanat era superior si sporeau considerabil sansele sa te faci auzit !crackup.gif...deci dati gaz cat cuprinde ca POATE scapati....doar printr-o minune !kurt.gif

PS: subtitrarea pt cei tinerei in ale motociclismului: ignorati toate cele scrise mai sus...sau poate nu ?!blink.gif

Hai ca am fost cat mai explicit si exact cu putinta....

Editat de the lord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca aveai viteza mai mare inseamna ca si turatia era mai mare deci si sunetul emanat era superior si sporeau considerabil sansele sa te faci auzit !crackup.gif...deci dati gaz cat cuprinde ca POATE scapati....doar printr-o minune !kurt.gif

PS: subtitrarea pt cei tinerei in ale motociclismului: ignorati toate cele scrise mai sus...sau poate nu ?!blink.gif

Hai ca am fost cat mai explicit si exact cu putinta....

 

daca as fi avut viteza mai mare sigur scapam - pana iesea el de pe straduta eu eram trecut de mult.

Serios acum - cand l-am vazut m-am infipt in claxon, frane, de toate iar soferul nu a avut nici o reactie. :grinbandit: a reactionat doar cand am coborat la el :grinbandit:

 

In 6 ore incepe Red Bull Romaniacs :http://www.youtube.com/watch?v=A0Xlgk-rYZs&feature=player_embedded#!((:((

Editat de Ciorap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, revin cu o problema destul de mare.... ghidonul meu are joc, evident am comandat rulmentii care o sa imi vina pe data de 19. Problema e ca pe langa acest joc, se simte destul de bine si pozitia de neutru.... pe multi ii sperie si zic ca se simte taricel .... am vizionat urmatorul clip pe youtube si m-am cam ingrijorat !!

 

Dupa parerea voastra care sunt sansele sa fie si axul ? ati mai patit/vazut asa ceva?

oricum trebuie tinut cont ca la ninja rulmentii nu sunt ca aia ci sunt conici si bilele sunt cilindri !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, revin cu o problema destul de mare.... ghidonul meu are joc, evident am comandat rulmentii care o sa imi vina pe data de 19. Problema e ca pe langa acest joc, se simte destul de bine si pozitia de neutru.... pe multi ii sperie si zic ca se simte taricel .... am vizionat urmatorul clip pe youtube si m-am cam ingrijorat !!

 

Dupa parerea voastra care sunt sansele sa fie si axul ? ati mai patit/vazut asa ceva?

oricum trebuie tinut cont ca la ninja rulmentii nu sunt ca aia ci sunt conici si bilele sunt cilindri !

 

ce inseamna la tine "pozitia de neutru" ?!?!?!!?headscratch.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te ingrijorezi fix degeaba. Cand o sa vina rulmentii si o sa-i montezi o sa fie ok. A facut joc pe pozitia de "neutru" din cauza... gropilor, asfaltului prost, dat pe o roata, sau mai stiu eu ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce inseamna la tine "pozitia de neutru" ?!?!?!!?headscratch.gif

 

pozitia de neutru pentru mine este cea in care ai roata dreapta. cand stau cu mobra pe loc si misc stanga dreapta se simte cand trece prin pozitia 0 ca sa o numim asa. cand brachez de la stanga la dreapta am un soc prin neutru !

 

Te ingrijorezi fix degeaba. Cand o sa vina rulmentii si o sa-i montezi o sa fie ok. A facut joc pe pozitia de "neutru" din cauza... gropilor, asfaltului prost, dat pe o roata, sau mai stiu eu ce.

 

sper din tot sufletul sa ai dreptate pentru ca o sa ma coste 150 euro sh axul... oricum in film acolo aia nu sunt conici ...mobra asta nu prea a stiut ce inseamna 1 roata adica cel putin in utimii 5 ani...

Editat de danut1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...