Sari la conținut

Casco Si Alarma


cosminake
 Share

Postări Recomandate

Domne m-au speriat astia de la omniasig :scratch: imi cer 300 eur pe an pt un scooter de 2100 eur, cu fransiza 10% pt furt(adika acopera 90% din valoare scooterului in caz de furt) si 5% pt eveniment, adika suporti 5%din daune in caz de bum-bum... Are cineva alte variante, voi cat ati platit?

Legat de alarma astept sugestii, ce alarma aveti pe scooter ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne m-au speriat astia de la omniasig :scratch: imi cer 300 eur pe an pt un scooter de 2100 eur, cu fransiza 10% pt furt(adika acopera 90% din valoare scooterului in caz de furt) si 5% pt eveniment, adika suporti 5%din daune in caz de bum-bum... Are cineva alte variante, voi cat ati platit?

Legat de alarma astept sugestii, ce alarma aveti pe scooter ....

 

da si mie mai multe detalii ...unde ti ai facut CASCO?tre sa merg cu scuterul sa faca poze?...un site ceva,numar de telefon etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domne m-au speriat astia de la omniasig :) imi cer 300 eur pe an pt un scooter de 2100 eur, cu fransiza 10% pt furt(adika acopera 90% din valoare scooterului in caz de furt) si 5% pt eveniment, adika suporti 5%din daune in caz de bum-bum... Are cineva alte variante, voi cat ati platit?

Legat de alarma astept sugestii, ce alarma aveti pe scooter ....

:scratch: Salut si eu sunt interesat de asigurare CASCO pt scutre posteaza si tu te rog numarul de telefon si numele persoanei cu care ai vorbit doarece eu am fost la OMNIASIG si mi-au dat cu flit au spus ca nu asigura scutere :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca stiu pe cineva la omniasig :scratch: ... am sunat si la alliance si au spus ca nu fac ... pana .a urma cred ca-mi fac la omniasig la pretenu meu chiar daca e 300 eur pe an macar imi da frasiza buna ...

 

de alarma eu ma gandeam la una cu pager , are cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca stiu pe cineva la omniasig :scratch: ... am sunat si la alliance si au spus ca nu fac ... pana .a urma cred ca-mi fac la omniasig la pretenu meu chiar daca e 300 eur pe an macar imi da frasiza buna ...

 

de alarma eu ma gandeam la una cu pager , are cineva ?

nu cred ca are rost sa iti iei cu pager daca merge la o distanta de 100 de m! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok nu merge 1000 m dar cat merge ? :scratch:

 

Nu am testat exact cati metri merge. Urmeaza sa fac si asta. Pana acuma am vazut ca merge in jur de 400 de metri. Mai departe nu eram pana acuma. Am luat doua sisteme de alarma de aici de pe forum de la un tip. Si am montat la doua scutere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am testat exact cati metri merge. Urmeaza sa fac si asta. Pana acuma am vazut ca merge in jur de 400 de metri. Mai departe nu eram pana acuma. Am luat doua sisteme de alarma de aici de pe forum de la un tip. Si am montat la doua scutere.

 

 

oricum 400 m este f ok aproape jumatate de km ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa putin? eu m-am interesat si era minim 500 ron... :scratch:

 

da am sunat si eu pt un scooter in valoare de aproximativ 7000 ron platesti 500 ron pe an cu fransiza 20% pe furt si dauna totala, si 5% pt eveniment ....

 

acuma comparand oferta de la omniasig si cea de la asiban imi pare mai avantajos la asiban pt platesti jumatate pe an insa frasiza de la asiban e dubla ...

 

e mai avantajoasa in cazul in care nu ti-l fura :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, la asigurari nu va mai aruncati la ce e mai ieftin. Conteza cat de repede dau baii, daca ii dau si alte chestii. Eu nu mai plec de la omniasig. Si generali si tiriac sunt buni, dar de 5 ani eu am avut numai experiente placute cu omniasig.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata :lol: am si casco :lol: 470 ron pe an (7% din valoarea scooterului) la Asiban cu francisa 20% pt furt si dauna totala si 5% pentru avarii ... Nu-i mult, e suportabil, 470 ron impartit la 4 rate a cate 120 ron, faceti si voi eu zic ca merita ... Am dat prima rata si abea peste 3 luni dau urmatoarea ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CASCO se merita fratilor....ganditi-va un pic la jungla de pe drumurile din Bucuresti.........daca imi faceam eu CASCO de la inceput :lol: :lol: :lol: ..........o intrebare:pentru cei care au CASCO la OMNIASIG ;din experienta voastra cum se comporta firma cand e sa te despagubeasca????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...