Sari la conținut

Casco Si Alarma


cosminake
 Share

Postări Recomandate

nu inteleg asta cu casco... daca til fura iti da 5% din valoarea scuterului daca nu e asa scuzele mele nu inteleg explicatimi :lol:

 

credeam ca am fost suficient de explicit :lol: : fracisa de 20% pt furt si dauna totala inseamna ca firma de asigurare te despagubeste cu 80% din pretul scooterului... Iar pt accidente, francisa este 5% asta inseamna ca firma de asigurare iti acopera 95% din daune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

correct era pretena mea langa el ...

 

Da...intr-adevar era o tipa care statea pe o treapta si se uita la mine cum inspectam scuterul tau :lol:

Nu ma asteptam de la cei de la peugeot sa nu dea clientului toate actele OK, sa nu mai puna oamenii pe drumuri pe la RAR

Eu merg cu un teanc de carti si le pun folii etc...tot. Este mai simplu asa decat sa mearga fiecare client si sa mai piarda vremea p-acolo, nu? Apoi clientul imi plateste mie costurile...nesemnificative altfel...100 si ceva folia etc (adica cat ar plati individual la RAR, fara costuri suplimentare)...Nu e OK?

Nu inteleg de ce s-a ofuscat "trica" ca mi-a platit cartea si folia si nu s-a mai plimbat pe la RAR...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

credeam ca am fost suficient de explicit :lol: : fracisa de 20% pt furt si dauna totala inseamna ca firma de asigurare te despagubeste cu 80% din pretul scooterului... Iar pt accidente, francisa este 5% asta inseamna ca firma de asigurare iti acopera 95% din daune...

am inteles :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...intr-adevar era o tipa care statea pe o treapta si se uita la mine cum inspectam scuterul tau :lol:

Nu ma asteptam de la cei de la peugeot sa nu dea clientului toate actele OK, sa nu mai puna oamenii pe drumuri pe la RAR

Eu merg cu un teanc de carti si le pun folii etc...tot. Este mai simplu asa decat sa mearga fiecare client si sa mai piarda vremea p-acolo, nu? Apoi clientul imi plateste mie costurile...nesemnificative altfel...100 si ceva folia etc (adica cat ar plati individual la RAR, fara costuri suplimentare)...Nu e OK?

Nu inteleg de ce s-a ofuscat "trica" ca mi-a platit cartea si folia si nu s-a mai plimbat pe la RAR...

 

Nu m-a deranjat :lol: m-am plimbat si eu putin :lol: oricum la rar pe grivitei stai f putin sa iti puna folia ... e adevarat e mai corect sa faca treaba asta dealeru, numa sa anunte clientul cu pretul final nu sa-i spuna la reprezentanta ca mai tre sa dea ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

credeam ca am fost suficient de explicit :lol: : fracisa de 20% pt furt si dauna totala inseamna ca firma de asigurare te despagubeste cu 80% din pretul scooterului... Iar pt accidente, francisa este 5% asta inseamna ca firma de asigurare iti acopera 95% din daune...

 

Sal ai si tu un nr. de tel unde sa iau legatura pt. casco ?

Thank's !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.asiban.ro www.omniasig.ro :lol: cauta la contact

 

Da merci mult asa stiam si eu sa caut credeam ca ai un nr. de tel la cine ai facut tu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da merci mult asa stiam si eu sa caut credeam ca ai un nr. de tel la cine ai facut tu :D

 

 

si tu frate acum....crede-ma ca in Romania iti trebuie o pila chiar si pentru un CASCO (pe care tot tu il platesti cum ar veni)...eu am fost la ghiseu la o firma si m a luat pe la Ploiesti,m am dus acasa si am dat 2 telefoane pe la sediul central tot la firma aia si s a rezolvat...mi a cerut 2 poze prin mail ...asta i ROMANIKA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum 400 m este f ok aproape jumatate de km ...

 

E accea de la producatorul Wintec? Cu pager? Sunt foarte curios. Urmeaza sa imi pun si nu stiu daca merita sama infig la una cu pager. Merge si in cladiri? Adica daca sunt intr-un blos pe cealalta parte a moto imi suna pagerul sau adio? Ca atunci mai bine pun de la Viper. Mi se par mai de calitate. Alea de la Wintec le-am vazut, dar parca sunt niste chinezarii din piatza.

Da-mi un sfat. Ce ai montat si cat de sensibila e. Apropo, cu bateria cum faci? O stoarce bine? Ce baterie ai? A mea e 12 V dar doar 4 Ah.

 

 

Nu am testat exact cati metri merge. Urmeaza sa fac si asta. Pana acuma am vazut ca merge in jur de 400 de metri. Mai departe nu eram pana acuma. Am luat doua sisteme de alarma de aici de pe forum de la un tip. Si am montat la doua scutere.

 

 

E accea de la producatorul Wintec? Cu pager? Sunt foarte curios. Urmeaza sa imi pun si nu stiu daca merita sama infig la una cu pager. Merge si in cladiri? Adica daca sunt intr-un blos pe cealalta parte a moto imi suna pagerul sau adio? Ca atunci mai bine pun de la Viper. Mi se par mai de calitate. Alea de la Wintec le-am vazut, dar parca sunt niste chinezarii din piatza.

Da-mi un sfat. Ce ai montat si cat de sensibila e. Apropo, cu bateria cum faci? O stoarce bine? Ce baterie ai? A mea e 12 V dar doar 4 Ah.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E accea de la producatorul Wintec? Cu pager? Sunt foarte curios. Urmeaza sa imi pun si nu stiu daca merita sama infig la una cu pager. Merge si in cladiri? Adica daca sunt intr-un blos pe cealalta parte a moto imi suna pagerul sau adio? Ca atunci mai bine pun de la Viper. Mi se par mai de calitate. Alea de la Wintec le-am vazut, dar parca sunt niste chinezarii din piatza.

Da-mi un sfat. Ce ai montat si cat de sensibila e. Apropo, cu bateria cum faci? O stoarce bine? Ce baterie ai? A mea e 12 V dar doar 4 Ah.

 

Uite aici am luat: /index.php?showtopic=49832

 

Ai toate detalii acolo pe site.

 

Merge si in cladirii. Pana acuma sunt super multumit. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici am luat: /index.php?showtopic=49832

 

Ai toate detalii acolo pe site.

 

Merge si in cladirii. Pana acuma sunt super multumit. :moto:

 

Mersi. Sunt pe punctul de a-mi lau una.. si nu ma pot decide.. cu sau fara pager. Am vazut ce ai tu.. nu o cunosc. Am vazut aia de la Wintec si am vazut-o su ochii mei.. parca e o chinezarie si nu imi inspira increder si mai e si scumpa al dracu. Am dat de cineva care pun alarme de la viper, cica ei ar fi printre cei mai profi. A comandat una si avreau sa vad cum e.. ins afara pager din pacate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat alarma pt scooter de la electric tudor :rock: am mai adaugat un senzor de soc cu un pager :wink:

 

total 770 ron cu tot cu montaj, sunt foarte multumit :D

 

f f important puneti un swich si pe capacul de la baterie ca ala e primu lucru pe care-l face hotu taie firele de la baterie :lol: cu swicul insa alarma urla cand incearca sa desfaca capacul :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

poate cineva sa ma ajute si pe mine va rog mult !!!

 

am un rs50 an 2001 ... cumparat cu 5.000 roni .. c-am cat mar duce casco .. si unde e cel mai avantajos ... ( daca e sa o fure cineva ) ma intereseaza cat m-am costa si cat ar acoperii din daune ... multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate cineva sa ma ajute si pe mine va rog mult !!!

 

am un rs50 an 2001 ... cumparat cu 5.000 roni .. c-am cat mar duce casco .. si unde e cel mai avantajos ... ( daca e sa o fure cineva ) ma intereseaza cat m-am costa si cat ar acoperii din daune ... multumesc frumos

 

 

Nu stiu sa iti spun preturi. Dar daca aflii spune-ne si noua. Ce pot sa iti spun e ca "Generali" si "Wienar Städtische" (ultima nu cred ca exista in romania) sunt foarte tari, ins asi la pret. Dar am avut de a face cu ele in austria, si e asa cum trebuie sa fie o firma de asigurare. De nota 10. Normal ar fi sa ife la fel si la noi.. ce-i drept insa pt nota asta si platesti. Despre cei din Ro nush ce sa zic... intreaba pe cei ce stiu. Succes. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...