Sari la conținut

Siria Country Biker's


calinbac
 Share

Postări Recomandate

cat costa un pasaport?

in cat timp se face?

ce moneda au sarbii si care e cursul valutar?

cat e benzina la ei?

nu cred ca in 2 saptamani o sa merg dar........cine stie

eu zic mai bine august

pasaport aprox 100 ron

timp cred ca o saptamana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

va salut pe toti dac faceti ceva iesiri treceti si pe la ineu ca suntem si pe aici o cativa posesori de motoare e mult mai fain can sunt mai multi :burnout: aici am pus o doua poze cu noi

pai au fost cu noi anul trecut cristi si lula la herculane si dupa aia i sa stricat motorul.de atunci nu mai stiu nimic de el

mai intrati si voi pe forum

:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce moneda au sarbii si care e cursul valutar?

cat e benzina la ei?

...dinari, asa se cheama banii lor si cursul il poti afla de pe net, cumva!

....benzina este peste tot cam ca si la noi,eventual mai ieftina uneori!...

...Mittwoch, 9. Juli, 2008

100 Jugoslawischer Dinar = 1.27356 Euro

100 Euro (EUR) = 7851.98 Jugoslawischer Dinar (YUN)

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiindca "carcotasu" :burnout: mi-a atras atentia(pe buna dreptate ca planul facut de mine cu privire la concediu nu isi are locul pe topicul de herculane il bag si aici

 

 

nu stiu ce facetzi voi dar pt mine e clar ce o sa fac

SAMBATA 12. 07. 2008 - plec in maramuresunde am de gand sa zabovesc vreo 3-4 zile timp in care vreau sa fac o plimbare pe valea vaser dar o sa incerc sa fac drumul co motocicleta asta e o zona salbatica unde civilizatia se rezuma doar la mocanitza si ici colo cate un parchet de exploatare forestiera , in resat peisaje parca desprinse din povesti si linistea e atat de mare incat iti pui mereu intrebarea daca nu cumva visezi

Miercuri(probabil)- iau asfaltul la masurat spre pasul prislop- vatra dornei-bicaz-piatra neamtz unde probabil o sa zabovesc 2 zile si o sa vizitez imprejurimile(si credeti-ma ca sunt multe de vazut zona fiind muntoasa)

Vineri sau sambataplec spre Vama veche unde sper sa ma intalnesc cu laci si sa stau cu burta la soare maxim 3 zile

Luni iau din nou asfaltu la incretzit dar ideea e sa fac cat mai putzin pe zona de ses si probabil ca o sa incerc sa ajung sa trec muntzii prin zona intorsurii Buzaului

de acolo idea de baza e sa trecde la rasnov spre pitesti(fara a ajunge in acest oras) intoarcere inspre nord pe transfagarasan iar daca timpul imi permite intentzionez sa fac si transalpina

Cine ii amator de o astfel de "plimbare" sa ma informeze si mai putem ajusta traseul in functzie de preferintze

astept doritori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu voi avea concediu 15 zile

intre 16.07-6.08

posibilitate de plecare de prin 24

m ar tenta ceva de genul excursiei aceasta gasita la calatoriile pe doua roti

aici e linkul /index.php?showtopic=236710

 

In 8 zile am cheltuit cca 200 euro. Din care:

- 9 euro camping Muntenegru

- 24 euro (2 nopti) camping Croatia

- 7 euro etanol concentrat pentru primus

- cca 10 euro paine, fructe si apa

- benzina 2400 km x 5,5l % X 1,2 euro(media) = 158,4 euro

Mancare am avut de acasa destula. M-am mai si intors cu ceva tortellini, supe, musli, conserve. Restul noptilor m-am cazat unde mi-a placut mie peisajul.

aici e

 

costuri aproximative cu excursia pe litoralul romanesc

Editat de calinbac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- 9 euro camping Muntenegru

- 24 euro (2 nopti) camping Croatia

E foarte frumos in Muntenegru. Sa ne tii la curent, poate mai reuseste careva sa-si cârpească portofelul :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiindca "carcotasu" :angryfire: mi-a atras atentia(pe buna dreptate ca planul facut de mine cu privire la concediu nu isi are locul pe topicul de herculane il bag si aici

 

 

nu stiu ce facetzi voi dar pt mine e clar ce o sa fac

SAMBATA 12. 07. 2008 - plec in maramuresunde am de gand sa zabovesc vreo 3-4 zile timp in care vreau sa fac o plimbare pe valea vaser dar o sa incerc sa fac drumul co motocicleta asta e o zona salbatica unde civilizatia se rezuma doar la mocanitza si ici colo cate un parchet de exploatare forestiera , in resat peisaje parca desprinse din povesti si linistea e atat de mare incat iti pui mereu intrebarea daca nu cumva visezi

Miercuri(probabil)- iau asfaltul la masurat spre pasul prislop- vatra dornei-bicaz-piatra neamtz unde probabil o sa zabovesc 2 zile si o sa vizitez imprejurimile(si credeti-ma ca sunt multe de vazut zona fiind muntoasa)

Vineri sau sambataplec spre Vama veche unde sper sa ma intalnesc cu laci si sa stau cu burta la soare maxim 3 zile

Luni iau din nou asfaltu la incretzit dar ideea e sa fac cat mai putzin pe zona de ses si probabil ca o sa incerc sa ajung sa trec muntzii prin zona intorsurii Buzaului

de acolo idea de baza e sa trecde la rasnov spre pitesti(fara a ajunge in acest oras) intoarcere inspre nord pe transfagarasan iar daca timpul imi permite intentzionez sa fac si transalpina

Cine ii amator de o astfel de "plimbare" sa ma informeze si mai putem ajusta traseul in functzie de preferintze

astept doritori

si eu vreau cu mocanita...pe weeku asta,sa vaz cum stau cu bugetu si daca mai vine cineva ca sa venim macar 2 inapoi ca singur mi-e urat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum stati voi dar la mine e cam greu :angryfire:

pt Florian :ai dat bmw-urile?

te vad cu scuterul ala mare

daca nu le-ai dat ma lasi si pe mine sa stau pe vreounul?>

is curios sa vad cum i-mi vine nu de alata dar daca e prea mare sa renunt la idee :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt Florian :ai dat bmw-urile?

te vad cu scuterul ala mare

daca nu le-ai dat ma lasi si pe mine sa stau pe vreounul?>

is curios sa vad cum i-mi vine nu de alata dar daca e prea mare sa renunt la idee :angryfire:

...nu am dat decit unu si pe ala la schimb+ diferenta, asa m-am ales cu scuterul ala!...circul cu el pt ca am asigurare si pt ca e de vis prin oras si nu numai!...crede-ma merge de rupe...e limitat la 190km/h!..

...daca in prealabil ma suni putem merge sa te urci si sa te dai cu bmw-ul cind vrei tu numai dupa ora 18 sa fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

floriane ce zici maine sa vii la o cafea,suc apa minerala pana la siria la o plimbare asta doar daca ai chef

nu de alta dar sa vezi cum e pe la noi

asta e o invitatie pe bune :angryfire:

oricum o sa te sun poate chiar maine sau sambata sau trec pe la magazin :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

floriane ce zici maine sa vii la o cafea,suc apa minerala pana la siria la o plimbare asta doar daca ai chef

nu de alta dar sa vezi cum e pe la noi

asta e o invitatie pe bune :angryfire:

oricum o sa te sun poate chiar maine sau sambata sau trec pe la magazin :P

..nu pot pleca de la magazin ca sunt singur, e fratele meu plecat in concediu si pina la ora 18 cind inchid sunt legat aici!...daca vin eu la siria vin cu scuterul fiindca la bmw nu mai am asigurare si nu are rost sa ma risc asa cu el!

...gasim noi o solutie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..nu pot pleca de la magazin ca sunt singur, e fratele meu plecat in concediu si pina la ora 18 cind inchid sunt legat aici!...daca vin eu la siria vin cu scuterul fiindca la bmw nu mai am asigurare si nu are rost sa ma risc asa cu el!

...gasim noi o solutie!

maine la 18 fara ceva sunt la magazin

de azi de la ora 23 sunt in concediu :angryfire:

 

voi unde va adunati ca am facut o tura prin centru dupa ce am iesit de la munca si nu am vazut nimic doar 3 motoare la mc'donalds

Editat de ticokle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...noi stam pe la diplomat pina la 23 si la hazard dupa 23!.. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa merg in croatia..pe la sfarsitul lunii

traseu de 7 zile , 2250 km dupa route 66

acum lucrez la traseu si cheltuieli

cineva interesat?

Editat de calinbac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

une' mereti frumoshilor :P ?

Fade

 

 

in marmures

cauta pe paginile anterioare si o sa gasesti traseul complet postat de mine dar daca nuy ai suficient timp te potzi intoarce inapoi cu laci ca nici el nu poate veni peste tot

pe scurt traseul este: maramures- pasul prislop vatra dornei - piatra neamt - vama veche intorsura buzaului ,trecut de cateva ori carpatzii meridionali prin diferite locuri araddaca te hotarasti da un semn si vb pt detalii

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai asa-i cu topicu' asta ca-i lung...

Am crezut ca mergeti asa la o plimbare prin zona dar vad ca plecati pe mai multe zile, nu? Oricum sa aveti vreme faina si distractie maxima!

 

Fade

 

ms de urare

intradevar iesirea e pt 11-12 zile

si sincer mi-ar fi placut sa vii si tu ca ai stofa de povestitor dar lasa ca or mai fi si alte iesiri pana atunci.... asfalt uscat

si multi km fara evenimente :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...