Sari la conținut

Ulei


razvan2k4
 Share

Postări Recomandate

Pai rezervorul de ulei are in general in jur de 1.3l. Deci o sticla de 1l iti e deajuns sa pui o data. Si da... este recomandat uleiul Full-Sintethic. Dak mai ai in el s'ar putea nici p'ala 1L sa nu-ti-l ia... dar pastrezi ce-ti mai ramane si pui pe parcurs. Cat despre cat sa pui... pui pana se umple. Nu e 4T sa-i faci schimb de ulei si sa trebuiasca o cantitate exacta de ulei. La astea in 2T pui cat intra in rezervor :lol: Cat despre intervale... nu stiu sa-ti spun un interval exact pt k nu toate consuma ulei la fel. Normal ai fi sa ai un indicator de ulei in bord care sa se aprinda cand intra pe rezerva... adik cand mai este putin ulei si trebuie completat nivelul. La mine asa e :lol: . Dar daca se vede rezervorul poti verifica si vizual din knd in knd nivelul de ulei. Numai bine :lol: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@razvan: sa folosesti mereu ulei full-synthetic de 2T, in general ceva bun, gen motul. Eu zic sa incerci sa-l aruncii pe cel vechi, mai ales daca ai luat SH pentru ca ala poate sa fie si de tractor sau de formula 1. Poate fostul proprietar nu a avut grija de el...incearca sa ai tu acum :lol: Completezi uleiul cand se aprinde beculetul dupa bord :lol: Incearca sa nu amesteci uleiurile...bagi de aceeasi marca, daca schimbi marca, zic sa golesti tot rezervorul.

 

@me_stz: nu stiu cantitativ, dar motoarele in 2T mananca ulei, nu doar isi intretin motorul cu ele. De-aia e si fumul mai alb la esapament. E normal sa consume mai mult. Cred ca e bn 1 l la 600 km :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

full sintetic e cel mai bun zilele astea trebuie sami cumpar si eu ulei dar nu stiu ce sa aleg ori MOBIL 1 ori ESSO ori dinala de la OMV habar nu am ce recomandati? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

full sintetic e cel mai bun zilele astea trebuie sami cumpar si eu ulei dar nu stiu ce sa aleg ori MOBIL 1 ori ESSO ori dinala de la OMV habar nu am ce recomandati? :lol:

motul pawer lube 2t. e cel mai bun. gasesti la united sau la motor unu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...