Sari la conținut

Elf_BUFFFFFF 2


elf_away
 Share

Postări Recomandate

Story :

 

Mergeam linistit eram intr-a treia .. si vad pe contrasens un biciclist cazut ..

Mi am zis sa vad ce s a intamplat .. pun frana fata .. pe jos era ud .. si am cazut pe o parte ..

 

Pagube :

 

Mi am julit genunchiul stang .. nu foarte rau, dar destul sa mi dea sangele ..

Semnal stanga spart

Carena stanga julita binisor

Oglinda dreapta cazuta, de reamintit ca aceasta oglinda fusese lipita cu poxipol de la accidentul anterior .. s a rupt exact pe lipitura ..

Maneta de la ghidon s a slabit ..

 

 

Asa ca fratilor .. Purtati echipament .. Cand am plecat de acasa nu stiam dc sa mi iau pantaloni sau nu .. m am gandit ca nu mai are rost sa i iau ca nu am mult de mers .. vreo 4-5 km .. dc ii aveam nu mai aveam genunchiul julit ..

Jeaca sa rupt un pic .. manusile ok .. casca ok ..

 

Aveti grija .. si sa mi bag (cuvant urat) in ea de vreme ..

 

Numai bine si asfalt uscat ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ma elfulica?

 

Daca am inteles eu bine, ai patit-o din aceeasi cauza ca si a biciclistului? :what:

 

In momentul cand ai vazut biciclistu cazut nu ti-a trecut prin cap sa evaluezi intai situatia?

 

offf... insanatosire grabnica ... si mai casca ochii B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar ma elfulica?

 

Daca am inteles eu bine, ai patit-o din aceeasi cauza ca si a biciclistului?  :what:

 

In momentul cand ai vazut biciclistu cazut nu ti-a trecut prin cap sa evaluezi intai situatia?

 

offf... insanatosire grabnica ... si mai casca ochii  B)

ai inteles bine sefu' ..

Nu stiam exact dc sa opresc sau nu si m am hotarat in ultimul momentet .. si am ajuns mai rau ca el ..

 

Partea si mai proasta este ca biciclistul s a ridicat si a plecat .. nu ar fi venit sa vada ce am patit ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai injurat biciclistul ala macar?  Unde a fost asta?

Scuza-ma ca te intreb, dar de ce sa-l injure pe biciclist atata timp cat cazuse si ala ? :laugh: Si era si pe contra-sens, deci nu il impiedecase pe el.

 

Elf, jos palaria ca ai vrut sa te opresti sa-l ajuti. Nu multi ar face asta , chit ca e un om accidentat in mijlocul drumului. Il ocolesc, il injura ca incurca circulatia si pleaca :laugh: Frumos gest, nu ? B)

 

Anyway, bine ca ai scapat usor si un pik mai multa atentie pe viitor, la soselele ude si la franare. Asa se caleste fierul ! :what: vorba lu' bunicu'

 

Sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era cazut in fata ta, as fi inteles. Dar daca stii ca esti inca la inceput ai grija de fundul si genunchii tai si apoi de altii. Si nu uita sa evaluezi din ochi tot ce este in jurul tau si apoi ia decizia. Bafta si mai cumpara Poxipol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era cazut in fata ta, as fi inteles. Dar daca stii ca esti inca la inceput ai grija de fundul si genunchii tai si apoi de altii. Si nu uita sa evaluezi din ochi tot ce este in jurul tau si apoi ia decizia. Bafta si mai cumpara Poxipol.

Am cumparat poxipol .. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei, te iubim, toti ca tine vrem sa fim :laugh:

Lasa ma, trece; important e ca n-ai nimic grav si  B) pentru faza cu biciclistul

Nu e grav .. dar ustura ca draq .. si cand indoi genunchiul .. se rupe coaja :laugh:

 

Multumesc baieti pt urarile de bine .. maine oricum sunt din nou calare , dar de data asta imi iau pantalonii .. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuza-ma ca te intreb, dar de ce sa-l injure pe biciclist atata timp cat cazuse si ala ?  B) Si era si pe contra-sens, deci nu il impiedecase pe el.

 

 

 

Pai da, opresti sa il ajuti, cazi si tu apoi ala se ridica si pleaca fara sa il doara de tine. :what:

Putea sa isi rupa un picior cazind cu motorul si raminea poate pina dimineata acolo. Eu daca eram in locul biciclistului ma interesam de cel cazut.

 

Concluzia: Daca eu sint bine mi se rupe de tine ...parca si rimeaza . :laugh:

 

 

 

Salutari si fara drumuri ude

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, opresti sa il ajuti, cazi si tu apoi ala se ridica si pleaca fara sa il doara de tine.  :laugh:

Putea sa isi rupa un picior  cazind cu motorul si raminea poate pina dimineata acolo. Eu daca eram in locul biciclistului ma interesam de cel cazut.

 

Concluzia: Daca eu sint bine mi se rupe de tine ...parca si rimeaza . :laugh:

 

 

 

Salutari  si fara drumuri ude

Asta inseamna ca nu tre' sa ajuti lumea ? :what: Haide mah, sa fim seriosi. E aiurea .... Cum pana mea sa nu ii dai o mana de ajutor.

 

Iar daca pici din vina ta si numai a ta, ca-n cazul de fatza, de ce sa fie de vina ala ? B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man nu am cuvinte ... te urmareste ghinionul.

 

Regula 1. Pe umezeala NU PUI FRANA FATA TARE. Le pishti pe amandoua usurel si cu cea mai mare frica posibila. Ca daca ai rupt aderenta .. ai rupt si semnalizatoarele.

 

Azi am mers super precaut!!!

 

Regula 2. Sa iti cumperi OXIMED de la farmacie .. e un spray care incheaga repede buba. Eu am si l-am folosit cu success de 3 ori. Mai ales ca nu lasa cicatrice dupa vindecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...