Sari la conținut

Nx 250


Postări Recomandate

Intentionez sa achizitionez un NX 250, insa nu am intalnit nici un posesor al acestui model pana acum si am observat ca nu sunt prea multe prin romania. As vrea cateva pareri de la posesori in special. Cat de fiabil e, cum se comporta in oras, in afara, care este viteza maxima pe care o atinge, cum e cu pasager... etc. Nu prea am alte optiuni la capitoul enduro deoarece, pe langa faptul ca sunt fata, sunt si micuta de inaltime, am 1.67 doar.

Multumesc anticipat!

Editat de foxy03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: E un motor excelent pentru oras (si incepatori in general), s-au importat mai ales in Germania, unde au avut 3 variante de putere (initial 27 CP prin 1989-90, apoi 17, apoi 23 CP, in ultimii ani - pina-n 1996). Vmax: 140-120-130 km/h, consum mediu 3,5-4,0 l/100 km, greutate mica (128 kg) si motor single indestructibil. Singura hiba cunoscuta: cutie aprindere CDI care se arde uneori (pe la 40-50.000 km) si costa vreo 150 euro. Si amortizorul central e cam moale, dar solo e OK (unul ca lumea WP, Wilbers etc e vreo 300 iepuroi, :lol: cam mult).

Si eu am vrut de curind sa-mi iau un NX 250 aici, exclusiv pt. oras (am mers in Germania cu una pe vremuri si-i OK - nici saua nu-i prea inalta, eu am 1,69 m), dar pretul cerut era inacceptabil. Nici in Germania nu-s prea ieftine, totusi, desi nu mai sint "tinerele" (in Italia slabe sanse, nu s-au importat). :finger:

P.S. In prima poza e versiunea japoneza a NX-ului 250 (de 29 CP) - cred ca Kaore (www.kaore.net) mai are una de vinzare, a doua poza e bordul, iar a treia - un NX 250 facut "street", de un dement japonez :lol: (dragutz, dupa mine).

Succes in gasirea uneia bune! :finger:

 

:lol: Uite si-o versiune supermoto dintr-un NX 250!

post-5405-1182021431_thumb.jpg

post-5405-1182021458_thumb.jpg

post-5405-1182021481_thumb.jpg

post-5405-1182022357_thumb.jpg

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentionez sa achizitionez un NX 250, insa nu am intalnit nici un posesor al acestui model pana acum si am observat ca nu sunt prea multe prin romania. As vrea cateva pareri de la posesori in special. Cat de fiabil e, cum se comporta in oras, in afara, care este viteza maxima pe care o atinge, cum e cu pasager... etc. Nu prea am alte optiuni la capitoul enduro deoarece, pe langa faptul ca sunt fata, sunt si micuta de inaltime, am 1.67 doar.

Multumesc anticipat!

 

NX-ul de 250 este un motor excelent. Eu am avut unul si am fost foarte multumit de el. Intr-adevar aprinderea mi-a jucat feste si mie, dar am avut bafta si am gasit pe Ebay.

Motorul este foarte fiabil, consuma foarte putin, se conduce foarte usor. Este mic de inaltime, si suspensiile cam moi, dar asta il face foarte confortabil in oras. Am facut si enduro cu el, dar nu in cele mai bune conditii :lol:

L-am vandut, pentru ca mi-am dorit ceva mai enduro.

Deci numai cuvinte de lauda despre acest motor.

P.S. Am si cartea tehnica scanata daca ai nevoie.

post-15906-1182032997_thumb.jpg

post-15906-1182033019_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
Intentionez sa achizitionez un NX 250, insa nu am intalnit nici un posesor al acestui model pana acum si am observat ca nu sunt prea multe prin romania. As vrea cateva pareri de la posesori in special. Cat de fiabil e, cum se comporta in oras, in afara, care este viteza maxima pe care o atinge, cum e cu pasager... etc. Nu prea am alte optiuni la capitoul enduro deoarece, pe langa faptul ca sunt fata, sunt si micuta de inaltime, am 1.67 doar.

Multumesc anticipat!

 

 

e bun pt femei. cum la un baiat de 175 cm e bun ala de 650, cel de 250 e bun de fete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...