Sari la conținut

Accident In Dr.taberei


PAUL ARCTIC CAT
 Share

Postări Recomandate

:thanks: :D vroiam sa intru pe ghencea dupa un drum secundar......si cu 50 m inainte sa ajung la intersectie intra un fraier :agree: din ghencea pe stradutza mea cu viteza si fara sa ma vada direct in mine!!!!!!! :crack: .....dupa ce mi-am revenit din tavaleala si dupa ce l-am injurat 15 min.fara sa-l bat....l-am deposedat de o mica suma pe care o avea la el.....si cu promisiunea scrisa ca imi achita restul intr-o saptamina i-am dat drumul!........urmarile, umar sarit si pus aseara la loc.....cot,genunchi,glezna sold si podul palmei zdravan polizat.......am facut antitetanosul.....iar scuteru....podeaua sparta,frina indoita si toata partea dreapta zgiriata......scuzati-mi eventualele greseli dar am scris cu o singura mana si dintr-o pozitie cam nasoala..... :welcome:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca patesc asa ceva il bat cu ce a mai ramas din scooter intr-un picior sau taras si imi fac scooteru pe casco ... Am vazut ieri un accident nu foarte naspa; problema de baza, masina nu pune semnal si face dreapta in parcare iar scooterul intra in ea ...

 

Insanatosire grabnica...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wink: :moto: vroiam sa intru pe ghencea dupa un drum secundar......si cu 50 m inainte sa ajung la intersectie intra un fraier :lol: din ghencea pe stradutza mea cu viteza si fara sa ma vada direct in mine!!!!!!! :lol: .....dupa ce mi-am revenit din tavaleala si dupa ce l-am injurat 15 min.fara sa-l bat....l-am deposedat de o mica suma pe care o avea la el.....si cu promisiunea scrisa ca imi achita restul intr-o saptamina i-am dat drumul!........urmarile, umar sarit si pus aseara la loc.....cot,genunchi,glezna sold si podul palmei zdravan polizat.......am facut antitetanosul.....iar scuteru....podeaua sparta,frina indoita si toata partea dreapta zgiriata......scuzati-mi eventualele greseli dar am scris cu o singura mana si dintr-o pozitie cam nasoala..... :rock:

 

imi pare tare rau pentru accident...am observat o gramada de conservari jegosi in zona Ghencea (mai ales cand ies de pe bulevard)

trebuie sa ti spun ca ai scapat destul de bine din punct de vedere al reparatiilor (crede-ma ca stiu cam ce si cat costa la Kymco):podeaua=50 euro (acum depinde cum e sparta ,daca e sparta si burta mai costa ceva );frana (daca n ai sparta carena fata inseamna ca e vorba doar de maneta de frana care se poate repara si cu un cleste ) deci pret nesemnificativ ;toata partea dreapta zgariata=nu ti recomand sa schimbi carenele (mai bine mai stai sa zic un an cu ele asa ).....daca a intrat direct in tine nu ti a afectat jambele,carena fata ???:adica se mai poate merge pe scuter ??(ai avut sansa man...)....nu te descuraja si mergi inainte...nu stiu daca a fost bine ca n ai mers la politie .....eu m as duce la service sa vad cat ma costa sa l fac cum era inainte si dupa aia m as duce peste ala ...dar e destul de multa tiganie...daca mergeai la politie iti dadea RCA-ul si gata ....pt ca daca incepi sa schimbi carene si etc cred ca ajunge pe la 300 euro...in fine ..sa ne tii la curent ...si daca nu vrea sa inteleaga de vorba buna :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nashpa(cei kre merg pe 2 roti trebuie sa fie de 10 mii d ori mai atenti in trafic decat unu care sta bine mersi pe 4 roti)

Insanatosire grabnica

pune si u poze cu scooteru facut praf :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Paul, imi pare tare rau de experienta pe care ai avut-o. sper ca esti mai bine acum.

poate era o idee buna sa-l duci pe naravas la politie. altfel ala sta pe relaxare, tot tu alergi sa-ti recuperezi banii, nici timp nu pierde si probabil ca nici nu se invata minte.

 

ah, si incearca sa porti cat mai multe protectii, astea chiar fac diferenta. eu unul fara ele nu ies din casa. tocmai din cauza neatentilor si-a nesimtitilor.

 

sper sa te pui pe picioare repede si sa repari si utilajul. ulterior poate reusim s-o punem de-o intalnire...

 

insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa trebuia sa faci pe 48 de ore cum a zis chino asa il linisteai ca poate sa iti faca faza cu o semnatura la misto pe chestaia aia cu banii in o sapt apropo cat ai stors de la el ca treb sa ii iei si banii pe piese reparatii si sa il ameninti ca il dai in judecata trebuia sa ii dai cu legea in nas de aia avem politie si credema ca iti recuperai banii pe piese si reparatie o suma modesta sa nu il dai in judecata pt daune morale !!!!! si iii dadeai si o lectie nu va mai fie frica de politie aveai nr acte tot in regula ? daca da trebuia sa pui politia pe el o merita cum o merita toti conservarii ametiti

insanatosire grabnica si speram sa te vedem cat mai curand pe sosea :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa trebuia sa faci pe 48 de ore cum a zis chino asa il linisteai ca poate sa iti faca faza cu o semnatura la misto pe chestaia aia cu banii in o sapt apropo cat ai stors de la el ca treb sa ii iei si banii pe piese reparatii si sa il ameninti ca il dai in judecata trebuia sa ii dai cu legea in nas de aia avem politie si credema ca iti recuperai banii pe piese si reparatie o suma modesta sa nu il dai in judecata pt daune morale !!!!! si iii dadeai si o lectie nu va mai fie frica de politie aveai nr acte tot in regula ? daca da trebuia sa pui politia pe el o merita cum o merita toti conservarii ametiti

insanatosire grabnica si speram sa te vedem cat mai curand pe sosea :rock:

 

de acord :moto: ...el nu te ar fi lasat...cred ca te lua la politie chiar daca ar fi trebuit sa cari scuterul in spate pana acolo...glumesc (daca nu te ai mai fi putut deplasa ...se suna la nu stiu cine ...nu asta conteaza)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzumesc din nou pentru urari si sfaturi! :wink: ....dar eu nu am scuterul inscris si nici nu purtam casca......asa ca mersul cu el de gat la politie :moto: ........daca nu-mi da restul de bani nu este nicio problema,ca nu stau eu in banii lui.......dar este vecin de cartier cu mine si nu are cum sa-mi scape :rock: ....il paste o fractura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...