Sari la conținut

Despre Accidente


andrew
 Share

Postări Recomandate

nu am cazut niciodata si nici nu`mi doresc... de ce se cade??? din neatentie ...lipsa de experienta in cele mai multe cazuri... vad ca se vb despre frana de fata... dar incercati voi si frana pe spate pe la 50 -60 brusc.. sa vedeti cum va fuge funduletzu`l in parti ...asta e logic :moto:))dar e fun...(stiu s`o stapanesc... cand vad ca fuge prea tare..mai dau putin drumu..sau pun putin frana pe fatza)

cat despre distractia franei pe spate...pot sa zic ca azi intram intr`o intersectie cu cca.60km/h si ma gandeam ...poate`mi apare un prost in fata... in partea stanga putin mai in fata era o masina... dau sa intru in intersectie (nu era nici o masina) dupa 1-2 sec max vad ca se baga unu cu taxi sa treaca repede.. ca vinea masina din stanga mea spre el.. atunci vranez incet ambele roti fara sa blochez vre`o una( sa nu derapez si sa pastrez aderenta pe asflat) si cand ajung la vreo 5 m de el franez brusc pe spate(sa se auca cauciucu ) si claxonez tare....a inceput sa respire.. de parca il f.... cineva in popou cu 3 vibratoare:))) m`a bufnit un ras ca l`am speriat ...asa ii treb daca nu stie sa se asigure intr`o intersectie sa nu fie ceva si pe banda a 2 a.... ca in unele cazuri nu vezi de masina din prima banda

 

 

PS:a fost si vina mea ca aveam viteza mare pt o intersectie..

PS2: mare parte vina lui ca nu s`a asigurat( nici nu prea putea sa vada de masina care era in stangea mea putin fata) dar oricum treb sa se uite si dupa aia sa`accelereze ..dar el a facut invers...

PS3:aveti grija de taximetristi sunt ce`i mai prosti si figuranti conservari vazuti vre`odata!!!!

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am cazut niciodata si nici nu`mi doresc... de ce se cade??? din neatentie ...lipsa de experienta in cele mai multe cazuri... vad ca se vb despre frana de fata... dar incercati voi si frana pe spate pe la 50 -60 brusc.. sa vedeti cum va fuge funduletzu`l in parti ...asta e logic :lol:))dar e fun...(stiu s`o stapanesc... cand vad ca fuge prea tare..mai dau putin drumu..sau pun putin frana pe fatza)

cat despre distractia franei pe spate...pot sa zic ca azi intram intr`o intersectie cu cca.60km/h si ma gandeam ...poate`mi apare un prost in fata... in partea stanga putin mai in fata era o masina... dau sa intru in intersectie (nu era nici o masina) dupa 1-2 sec max vad ca se baga unu cu taxi sa treaca repede.. ca vinea masina din stanga mea spre el.. atunci vranez incet ambele roti fara sa blochez vre`o una( sa nu derapez si sa pastrez aderenta pe asflat) si cand ajung la vreo 5 m de el franez brusc pe spate(sa se auca cauciucu ) si claxonez tare....a inceput sa respire.. de parca il f.... cineva in popou cu 3 vibratoare:))) m`a bufnit un ras ca l`am speriat ...asa ii treb daca nu stie sa se asigure intr`o intersectie sa nu fie ceva si pe banda a 2 a.... ca in unele cazuri nu vezi de masina din prima banda

PS:a fost si vina mea ca aveam viteza mare pt o intersectie..

PS2: mare parte vina lui ca nu s`a asigurat( nici nu prea putea sa vada de masina care era in stangea mea putin fata) dar oricum treb sa se uite si dupa aia sa`accelereze ..dar el a facut invers...

PS3:aveti grija de taximetristi sunt ce`i mai prosti si figuranti conservari vazuti vre`odata!!!!

Sa pui la 100km/h frana puternica pe spate..........sa vezi atunci senzatie si zmuceala. :bounce:

Sa intri cu 80-90km/h in intersectii.. :baldy:

Vrei sa vezi haos? Hai sa ne plimbam :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa pui la 100km/h frana puternica pe spate..........sa vezi atunci senzatie si zmuceala. :baldy:

Sa intri cu 80-90km/h in intersectii.. :lol:

Vrei sa vezi haos? Hai sa ne plimbam :lol:

 

 

al meu nu prinde mai mult de 70km/h la drum drept :D daca e sa creasca peste 70 ...atunci sunt in vale :bounce: :lol:

 

 

PS: la cati km ai scris tu acolo nu m`as risca cu nimik

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu nu prinde mai mult de 70km/h la drum drept :lol: daca e sa creasca peste 70 ...atunci sunt in vale :bounce: :baldy:

PS: la cati km ai scris tu acolo nu m`as risca cu nimik

ca pusa de la 80 in sus si al tau ia 70 ... sunt aceleasi riscuri si la 70 cat si la 80

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca pusa de la 80 in sus si al tau ia 70 ... sunt aceleasi riscuri si la 70 cat si la 80

 

dap stiu... dar merg in medie 50-60 km./h.... ii dau 70 daca`mi permite drumu.... in rest....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...