Sari la conținut

Mz Sm 125 Pe Locul 2 La "motocicleta Anului" In Germania


Postări Recomandate

Revista germana Moped, a facut un sondaj pe 17.000 cititori, despre 120 de motociclete impartite in 6 categorii. MZ SM 125 a iesit pe locul 2 la clasa ei, iar noi in Romania aproape ca nici nu stim ca exista.

Cred ca dupa RS este cea mai rapida moto de 125cc. De fiabilitate nu mai vorbesc (sunt MZ-uri de 40 de ani care inca mai merg pe strazi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea cred ca este pe locul 2 dupa rs la viteza...parca avea motor in 4 timpi

 

Urca-te pe un MZ ,si ai sa vezi ca asa e

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urca-te pe un MZ ,si ai sa vezi ca asa e

Pai la ce iti trebuie viteza pe un super-moto?treaba ca e mai rapida depinde cum privesti,daca la demaraj s-ar putea chiar sa manance rs-ul(fiind usoara) dar la viteza maxima slabe sanse,si la ce iti trebui peste 170 pe un super-moto?

Foarte misto motoreta,si este 4 timpi sigur,pretul e pe undeva la 4000 si eu personal as cumpara un motoras dinasta.

Piata de 125 la noi e destinata mai mult fitelor si mai putin utilitatii,deci de aceea as crede ca nu prea se cumpara. Si despre MZ Baghira am auzit multe insa de vazut foarte rar,de ce?Din acelasi motiv din care nu exista nici SM la noi,nu au magazine de desfacere,cel putin asa cred eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah...am avut si eu MZ...din 62 parca....nush ce model era...si a mers la bunicul meu o gramada de timp...si inca mai merge...imi trebuie decat o pereche de segmenti...deci...ce pot sa zic...fiabile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum pe Baghira au motor de XT600 as baga mana in foc ca si pe asta au motor de XT125

Ia uitati un citata din reclama "E atat de cool incat si drumul spre ora de matematica iti va face placere, pentru ca funbike-ul tau are cel mai puternic motor de 125 cmc din lume" -cam deplasata afirmatia avand in vedere ca motoarele in 2 timpi de 125 au putere cam de 2 ori mai mare. Gargara da....ce sa faci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost un SM Gangsta la intrunire la Brasov... si am vazut la intoarcere un fel de expozitie in aer liber in centrul Ploiestiului unde aveau un MZ 1000SF si un RT 125, apropos RT -ul e 3600 parca cu toate taxele..., iar Baghira am inteles ca au promotie la 5.100 eur cu toate taxele.

 

Importatorul este Ural Moto (www.ural.ro) din cate stiu eu site-ul de la Cluj (www.mz.ro) nu mai e de actualitate, in sensul ca baietii aia nu mai sunt importatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam care sunt preturile de vanzare a unui astfel de moto???sau ma rog unde le pot gasi?

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...