Sari la conținut

Ajutoor


Cernobal
 Share

Postări Recomandate

Un mic ajutor va rog daca se poate pentru cunoscatorii sau detinatorii de MZ TS 250 in 5 trepte ...sa imi dea si mie date tehnice despre motorul motocicletei si motocicleta in sine...am nevoie k sa imi omologheze MZ-ul meu ptr ca eu trebuie sa fac cartea de identitate si nu am nici un fel de date despre motor....RAR-UL nu stie nimic si nu pot inmatricula motocicleta cu numere noi astept cateva date de la voi , va multumesc anticipat.!!!! e-mail : cernobal1986@yahoo.com , sau id: cernobal1986 .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un mic ajutor va rog daca se poate pentru cunoscatorii sau detinatorii de MZ TS 250 in 5 trepte ...sa imi dea si mie date tehnice despre motorul motocicletei si motocicleta in sine...am nevoie k sa imi omologheze MZ-ul meu ptr ca eu trebuie sa fac cartea de identitate si nu am nici un fel de date despre motor....RAR-UL nu stie nimic si nu pot inmatricula motocicleta cu numere noi astept cateva date de la voi , va multumesc anticipat.!!!! e-mail : cernobal1986@yahoo.com , sau id: cernobal1986 .

baga si tu ceva din top ! nu de alta dar daca oricum nu stiu nimica despre moto!ex: combustibil-nitrometan;rezervor 18 hectolitri;nr. locuri:3 bucati etc.

si serios acuma:motor 1 cilindru,doi timpi,243 cm3,19 CP[DIN],combustibil benzina,pneuri:fata-3,25-16;spate-3,50-16,nr. locuri pe scaune:2;rezervor 17l;masa proprie 135 kg,masa maxima 320 kg;

ampatament 1355 mm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva dintre datele de mai sus par a fi eronate, asa ca o sa ti le scriu pe toate in ordine, dupa cum le-am gasit intr-o carte de identitate nemteasca.

 

Marca: MZ

Tipul, Varianta: TS 250/1

Masa: Proprie: 144 kg

Totala maxima autorizata: 320 kg

Sarcina utila maxima autorizata: 176 kg

Numar de locuri: 2

In fata: 1

Pe scaune: 2

Dimensiuni de gabarit: aici nu am gasit dar o piti masura tu sau o masoara ei. Iti trebuie lungime latime si inaltime. La mine la Es sunt asa: L 2000, l 1500(cu atas), h 110. S-ar putea ca si la tine sa fie aproximativ la fel.

Motor: Tip: MZ

Cilindree: 244

Putere maxima (kW / Rot): 14 / 5500

Sursa de energie: Benzina

Numarul axelor: 2

Tractiunea: Spate

Dimens. anvelopelor: Fata: 2,75 - 18

Spate: 3,50 - 16

Viteza maxima constructiva: 122

Capacitatea rezervorului: 17,5 l

 

 

 

Dupa ce termini cu actele, sa-mi spui si mie, te rog, cam cate te-a costat sa treci de pe numere vechi pe nuere noi. Ma intereseaza un calcul in care sa incluzi asigurare, I.T.P., R.A.R, taxa pentru carte, TOT

 

 

Si inca ceva: Sa nu-ti faci I.T.P. - ul la R.A.R, ca te costa 900.000. Fa-ti la Mihai, la service-ul Seat de la Pisica Alba. Il gasesti pe forum cu userul MihaiM. La el costa in jur de 300.000. Numai bine!

Editat de Andrei_D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

okay....va multumesc ptr ajutor, si pentru datele tehnice....din pacate ITP.-ul l-am facut la RAR, care executa si omologarea!! am sa fac un calcul per total la sfarsit!!! bafta :moto: MULTUMESC ink o data !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...