Sari la conținut

Detinatori De Aprilia Rs50,yamaha Tzr 50,derbi Gpr50,rieju Rs2 50


AnDreas01
 Share

Postări Recomandate

TZR-ul e pt cei fara carnet si mai incepatori,iar RS-ul e pt cei cu A1...si e mult mai puternica,nu se compara...are si power valve ...plm fiecare sa-si ia ce vrea :)

Eu nu as alege nici una,nici alta :)) ...as alege supermoto de 125

 

Era comparatie rs50 vs tzr50 ce power valve ba pe 50?:crack:)=))

 

Era comparatie rs50 vs tzr50 ce power valve ba pe 50?:crack:)=))

 

PS: nici nu ai citit bine

 

Ai dreptate Doctore,tot ne abureste el cu TZR-ul lui.Yamaha e yamaha,spuse el si mai lua o gura de microbi.Dar si Aprilia e Aprilia frate!Si chiar nu stiu de ce ar merge mai bine TZR-ul decat RS-ul,pentru ca,cei de la Aprilia au dotat foarte bine motocicletele produse de ei(la putere si fiabilitate ma refer,nu la plastice ca altii de pe aici :lol:).Astept sa aduci argumente :unsure:

 

Mai desteptule.....e mai fiabil aprilia rs ...ca yamaha tzr?...bun era vorba ca rs-u se aude ff tare ...tzr-u se aude mult mai incet;)

 

Era comparatie rs50 vs tzr50 ce power valve ba pe 50?:crack:)=))

 

 

 

PS: nici nu ai citit bine

 

 

 

Mai desteptule.....e mai fiabil aprilia rs ...ca yamaha tzr?...bun era vorba ca rs-u se aude ff tare ...tzr-u se aude mult mai incet;)

 

PS: eu le-am avut pe ambele si rs50 si tzr50 ...si rs125....dar eu faceam o comparatie intre rs50 si tzr50;)..dute si fa o tura cu rs50 si dupa urcate pe tzr ...sa vezi ca e diferenta;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Era comparatie rs50 vs tzr50 ce power valve ba pe 50?:unsure:)=))

 

 

 

PS: nici nu ai citit bine

 

 

 

Mai desteptule.....e mai fiabil aprilia rs ...ca yamaha tzr?...bun era vorba ca rs-u se aude ff tare ...tzr-u se aude mult mai incet;)

 

 

Faptul ca se aude mai tare este un avantaj(esti observat mai usor in trafic) si nu numai ca se aude tare,se aude si frumos!Argumente ca TZR e mai fiabil?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca se aude mai tare este un avantaj(esti observat mai usor in trafic) si nu numai ca se aude tare,se aude si frumos!Argumente ca TZR e mai fiabil?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 

 

Hai ca vad ca deja imi sar nervi....le-ai avut pe ambele sa vezi diferenta?

 

Hai ca vad ca deja imi sar nervi....le-ai avut pe ambele sa vezi diferenta?

 

PS: eu mereu cand am avut yamaha toate au fost bune....am avut 3 (majesty,mbk nitro,si tzr-ul)...cand am avut aprilia cam scartaia la 125 o inceput sa am bataie la ambielaj si tot asa...la 50 ba nu mergea cutia bine....dami un pm cu id tau de mess.si iti zic acolo ca is multe de zis;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca vad ca deja imi sar nervi....le-ai avut pe ambele sa vezi diferenta?

 

 

 

PS: eu mereu cand am avut yamaha toate au fost bune....am avut 3 (majesty,mbk nitro,si tzr-ul)...cand am avut aprilia cam scartaia la 125 o inceput sa am bataie la ambielaj si tot asa...la 50 ba nu mergea cutia bine....dami un pm cu id tau de mess.si iti zic acolo ca is multe de zis;)

Era comparatie intre rs 125 si tzr 50...citeste mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era comparatie intre rs 125 si tzr 50...citeste mai bine

 

AM inteles treaba asta....dar ...i-am dat un exemplu la 50cmc...ca nu se poate compara tzr50 cu rs125...clar rs125...dar la tzr50 vs rs50 ...nici nu ma gandesc ....tzr50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

microb ia zi nu vinzi si u tzr'u??

 

microb nu vinzi tzr'u??

 

 

matrix u ai luat rieju de la motocenter???

 

Nustiu ce sa zic....ia id meu de mess....de la profil si mai vorbim;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@microb nu m-am exprimat bine....faza e k tzr-u am gasit unul din 2007 la 1500 e ,iar un rs 125 de 1500 de euro gasesti doar foarte vechi...in plus nici nu prea mi-ar conveni sa mai bag dupa-aia bani in rs ...m-am invatat cu malaguti in care bag doar benzina,ulei si merge stas :))

 

PS :nu era nevoie sa sari cu gura...am cerut doar o parere :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@microb nu m-am exprimat bine....faza e k tzr-u am gasit unul din 2007 la 1500 e ,iar un rs 125 de 1500 de euro gasesti doar foarte vechi...in plus nici nu prea mi-ar conveni sa mai bag dupa-aia bani in rs ...m-am invatat cu malaguti in care bag doar benzina,ulei si merge stas :) )

 

PS :nu era nevoie sa sari cu gura...am cerut doar o parere :unsure:

 

Vezi ca gasesti RS pe la an 2003 la 1500 euro ca popa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@microb nu m-am exprimat bine....faza e k tzr-u am gasit unul din 2007 la 1500 e ,iar un rs 125 de 1500 de euro gasesti doar foarte vechi...in plus nici nu prea mi-ar conveni sa mai bag dupa-aia bani in rs ...m-am invatat cu malaguti in care bag doar benzina,ulei si merge stas :))

 

PS :nu era nevoie sa sari cu gura...am cerut doar o parere :unsure:

 

Am un pont rs125 ,an 2003,inmatriculat,perfecta;) culoare originala ...e perfecta;) 1500E uite id-ul la om big_foot_1991.HAI TE PUP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer da sunt multumit momentan.Are si potina viteza chiar dak e limitat(75km/h;am mai spus).In rest nici o problema cat de mica da am doar 1000 de km eu cu el

 

Aha e bun..inseamna ca ai numerit unu mai bun:D :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu nu inteleg de ce va incapatanati voi sa tineti acest thread aici, la scutere... ?!

 

Frate, v-a zis si Reverse, la inceput (aka acum un an!!!):

 

ASTEA NU SUNT SCUTERE !!! PUNCT.

frate dak nu sunt scutere ce sunt ,ca,motoare nu sunt .Dak ma duc la unu cu un motor de 600 si ii spun ca am si eu motor rade de se cocoseaza. :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca rade, e Prost! Cu P mare !!!

 

Scutere nu sunt in nici un caz. Sa zicem ca mai degraba se incadreaza la clasa motorete (aspect de motocicleta, dar capacitate cilindrica mica).

 

Ce ma oftica infumuratii aia care au impresia ca numai ei au motor, cu 100000 de cmc...

Editat de Marinaru68
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca rade, e Prost! Cu P mare !!!

 

Scutere nu sunt in nici un caz. Sa zicem ca mai degraba se incadreaza la clasa motorete (aspect de motocicleta, dar capacitate cilindrica mica).

 

Ce ma oftica infumuratii aia care au impresia ca numai ei au motor, cu 100000 de cmc...

Man(in legislatie) sunt mopede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-aia sunt inregistrate la primarie. Marinare nici tu nu ai moped asa ca nu mai comenta...nu cred ca merge doar cu 45 km/h. Nu exista clasa pentru astea: la sportive? cu hayabusa? la 125cc cand au 50 cc? Iti zic eu: la scutere.

 

P.S: aka = also known as...adica cunoscut ca si ca...nu se potriveste in fraza ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-aia sunt inregistrate la primarie. Marinare nici tu nu ai moped asa ca nu mai comenta...nu cred ca merge doar cu 45 km/h. Nu exista clasa pentru astea: la sportive? cu hayabusa? la 125cc cand au 50 cc? Iti zic eu: la scutere.

 

P.S: aka = also known as...adica cunoscut ca si ca...nu se potriveste in fraza ta.

 

Numai cei ce detin scuter au dreptul sa discute pe acest forum? Nu stiam...

Nu fac pe desteptul si nu ma bag aiurea in seama, dar nici nu accept un astfel de ton cum este cel folosit de tine. Daca nu ai fi folosit acea expresie "nu mai comenta" chiar nu as fi avut nimic de replicat la postarea ta.

 

Esti cam iritat in limbaj si ti-as recomanda sa fii un pic mai ponderat, pentru ca nu cred ca ne tragem de sireturi!

 

Cat despre "aka", nu neg explicatia ta, dar aka se mai foloseste ca o prescurtare pt "adica". Si sunt sigur ca stiai asta!

Sa ai o seara frumoasa si linistita :D

 

Pt ceilalti forumisti: scuze pt off topic!

Editat de Marinaru68
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca inca mai cumperi moto,am uitat numele tau,uite aici http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...008-109114.html un rs125,pretul de 1500 euro.

 

Mai si minti ca un porc...daca ala e rs :D nu se vinde si tresa mai bagi si minciuni? stiu ca se aude ca un cacao,a avut un baiat si nu fuge de loc:)) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...