Sari la conținut

Gillera DNA 125


n0namee
 Share

Postări Recomandate

B) de ce gillera? de ce nu aprilia? de ce nu cagiva? de ce vrei scuter?

daca iei scuterul asta la o super oferta, atunci ok, dar daca nu atunci de ce? in fine, de ce nu optezi pt o aprilia rs125, cagiva mito 125?

dna-ul e pur si simplu un scuter spre deosebire de cele doua mentzionate mai sus care au si ele un schimbator de viteze si poate itzi dau si ceva senzatzii.

eu am un motor de 1000cmc, dar si un scuter cu care imi fac treaba in orash. e o aprilia sr50 cu moror polini de 70+multe alte modificari. prind 130, am acelasi demaraj ca dna-ul de 125 numai ca prind mai greu viteza de 130, dar totusi, e de 70cmc nu de 125 cmc. daca vrei un scuter mai bine ia un scuter pe care stai sezand si cu care te descurci prin orash, daca vrei sa stai ca pe un motor atunci ia o aprlia de 125 si ai motor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau motor. vreau scuter. si mi-l aduce cineva din Italia undeva pe la 800 de euroi in stare buna. nu imi iau motor de 125 pentru ca nu e o chestie faina. pentru motor ma tenteaza un suzuki 500 GS. dar in primavara am o promisiune pentru gillera de 125 si sunt curios de parerea cuiva care mai are sau a avut! mie imi place cum arata desi e un pic cam mic pentru mine ... dar pentru oras suna destul de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau motor. vreau scuter. si mi-l aduce cineva din Italia undeva pe la 800 de euroi in stare buna. nu imi iau motor de 125 pentru ca nu e o chestie faina. pentru motor ma tenteaza un suzuki 500 GS. dar in primavara am o promisiune pentru gillera de 125 si sunt curios de parerea cuiva care mai are sau a avut! mie imi place cum arata desi e un pic cam mic pentru mine ... dar pentru oras suna destul de bine.

1. E un scuter care aduce a motor. Daca vrei motor ia-ti motor, exact ce s-a discutat mai sus, iar daca vrei scuter ia-ti scuter si te va costa si mai putin iar cu unul mai maricel vei avea aceleasi performante ca si cu un dna la un confort sporit. Dna este un hibrid scos pe piata pentru cei care nu indeplinesc conditiile pentru carnetul moto, dar acelasi lucru il poti face si cu aprilia sau cu cagiva de 125, iti poti lua a1 daca nu ai varsta.

 

2. Cum poti spune ca nu e faina o aprilia sau o cagiva de 125? Te-ai dat cu vreuna din astea? Nu sunt faine astea dar e fain dna-u, hai ca am auzit-o si pe asta. In primul rand dna-u ala de 180 cc. prinde undeva la 140 km. viteza la care nu mai este stabil si asta o stiu de la cineva care a avut unul nou, in timp ce o moto de 125 se comporta foarte bine chiar la viteze mai mari. Plus de asta inveti schimbul de viteze si frana spate care o ai la picior.

 

3. Dna arata ugly (no offence) din punctul meu de vedere.

 

4. Noi ne dam cu parerea, decizia tot a ta o sa fie dar oricare ar fi sper sa te bucuri de ea la maxim si sa nu ai probleme de nici un fel.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...