Sari la conținut

cauciuc de 3,50 pe minsk...


young rider
 Share

Postări Recomandate

salutare!!!

am fost la Cristi in giuleshti shi mi-am kumparat o gramada de piese noi pt minsk-ul meu...printre care a fost shi un cauciuc de 3,50 (nu de 3,00 cum e originalul /parca).Ce parere avetzi , la ce poate sa dauneze , omoara motorul cumva , consuma mai mult , sau nici nu simte(cred)???

Multzumesc...!!! B)

:what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dom le treaba asta cu consumu (cred ) depinde de o multine de factori :vant, calitatea drumului ,greutatea de pe motor , presiunea in pneuri, carburator , stilul de mers al individului etc... ca pe aceeasi distanta acelasi motor dar in conditii de exploatare total diferite inregistreaza consumuri diferite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avuta eu pe minsk cauciuc de 3,50 si n-are nik

nu dauneaza cu n imic dar ai grija sa nu fuleze roata ca dupa aia da in bascula respectiv lant caz patit de altcineva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cauciuc de 3.50 pe spate si merge minunat, intr-adevar pt cerculete si alte prostii se pare ca ar fi mai bun ala mai subtire, dar oricum si acesta e f bun! Eu nu l-as da jos nici sa ma bati! Iti recomand acest tip de cauciuc! Si minskul meu consuma cam 4%... dar intrun stil de mers mai... haotic, adica, mie nu-mi merge vit a 2-a, si o turez tare, pana il blana cu 1-a si apoi ii dau direct a 3-a! In leg cu performantele, e ce pot sa zic, cu 3 insi pe ea am luat 95.... si probabil mai lua pana la 100 dar "s-a terminat parcela" Oricum, momentan minsk-ul meu e o relicva, pt ca nu am mai gasit de unde sa iau piese! Am inteles ca magazinul din Crangasi s-a mutat si nu l-am mai gasit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...