Sari la conținut

Weekend La Balcic/albena


bcristian
 Share

Postări Recomandate

Weekend-ul asta (7-8 iulie) plec cu prietena la mare la vecinii lati in ceafa, mai exact Balcic/Albena.

In principiu, plecarea din Buc sambata la 08.00, pe A2 sau DN3, directia Calarasi/bac/Silistra/Dobrici/Balcic (250km).

Intoarcerea duminica, plecat pe la 16.00 de acolo, acelasi drum.

Se merge decent, in functie de drum/situatie max 20-30 peste limita :bounce:, eventual mai putin daca e nevoie.

Daca mai sunt amatori, inscrieti-va aici, ca sa stabilim exact cand si unde ne intalnim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut acest traseu acum o luna. Foarte bun, il recomand...sa nu va intoarceti prin Rousse ca e drumul mai prost.

Plaja aproape innexistenta, preturi ceva mai marisoare ca in alti ani, cu alte cuvinte ...o destinatie, nimic spectaculos. Nu e de stat mai mult de 2 zile asa ca pentru weekend e suficient.

Drum bun va doresc!

 

PS Noi am stat la hotel Valeo 3 sau 4 stele destul de decent cu mic dejun inclus, vreo 36 de epuroi, acum cred ca e 40.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Obzor ul l as caracteriza ca o Vama Veche (din punct de vedere a atmosferei) mult mai civilizata. Un fel de paradis al bikerilor/itelor bulgari/e si nu numai. Anul trecut prin iulie am petrecut acolo concediul (am fost in jur de 13 motoare) si a fost tare fain. Preturile mult mai mici decat la Albena. Balcicul f frumos de vazut, insa zau daca in 3 ore nu casti de plictiseala. Albena un fel de Mamaia cu preturi pe masura...doar ca se poarta mult mai frumos chelnerii ca la noi. Obzorul este la 60-80 de km de Varna, inspre Nessebar (un fel de Sighisoara pe apa), Burgas, Turcia etc. Eu zic ca distanta merita strabatuta pentru a ajunge in aceasta parte a Bulgariei.

Editat de sue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am mai sapat pe forum si net, parca as inclina sa bat aia 80 km in plus.

@foxbat - sa inteleg ca tu mergi/ai merge in Obzor?

pai, sigur :bounce:

uita te pt ca mai este un topic deschis de mine , putin mai jos

:baldy:

daca te intereseaza, hai acolo :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, am gasit si topicul tau. Din pacate, "mai e unii" :bounce: care nu putem sa "lungim" weekend-ul. Drum bun si distractie placuta oricum.

Deci topicul ramane deschis (cu optiuni de a schimba locatia pe litoralul bulgaresc) pt cei aflati in aceasi situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, am gasit si topicul tau. Din pacate, "mai e unii" :baldy: care nu putem sa "lungim" weekend-ul. Drum bun si distractie placuta oricum.

 

 

 

sigur , motive se gasesc :bounce:

nu i bai, noi plecam vineri si veniti sambata ..ca nu pleaca obzorul de acolo:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...