Sari la conținut

Se Aprinde Becul La Ulei


Postări Recomandate

salutare. vreau sa achizitionez un suzuki gs500e. am fost sa-l vad, am dat o tura cu el, motorul arat impecabil, merge bine, dar se aprinde becul la ulei la turatie mare si palpaie la relanti cateodata. proprietarul zice ca a schimbat uleiul si nu stie de ce se aprinde becul.

este o problema serioasa? se poate repara usor? din ce cauza ar putea fi?

va vor ajutati-ma cei care ati mai intalnit problema.

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. vreau sa achizitionez un suzuki gs500e. am fost sa-l vad, am dat o tura cu el, motorul arat impecabil, merge bine, dar se aprinde becul la ulei la turatie mare si palpaie la relanti cateodata. proprietarul zice ca a schimbat uleiul si nu stie de ce se aprinde becul.

este o problema serioasa? se poate repara usor? din ce cauza ar putea fi?

va vor ajutati-ma cei care ati mai intalnit problema.

va multumesc

verifica ...:daca e uleiul potrivit si filtrul schimbat, daca ai nivel la ulei,sonda (papucul de contact )...si dac tot sse aprinde e pompa de ulei...pri nu s-a amorsat ori trebuie schimbata......bafta :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

motorul nu avea nimic!

i s-a schimbat uleiul si filtrul si nu i s-a mai aprins becul in turatie, iar pe loc se aprindea din cauza ca avea relantiul prea mic.

nu te imbata cu apa rece... daca motorul ar fi ok nu s-ar aprinde becul de presiune de ulei nici daca ai avea 300 rpm. si daca ai schimbat uleiul ,ai bagat cumva unul mai vascos? ai grija! am vazut motoare care la 10000 km la bord aveau linia varza din cauza de vheelie si dat in gura la rece!

motorul ala sigur are o problema la ungere si o sa ai probleme pe viitor daca il cumperi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...