Sari la conținut

Unde Pot Gasi O Cutie De Ural?


derzelas
 Share

Postări Recomandate

Am eu una bucati, dar nu o dau la schimb decat pentru una buna de Nipru. Pe ce ma bazez cand fac asa o cerere?

Pe o cutie cu 0 uzura, cu <1000km. Problema e ca e desfacuta si nu pot garanta ca mai are absolut toate chestiile pe ea, eu am luat-o intr-un sac de la cineva care o desfacuse, si cred ca am luat totul, dar nu pot fi sigur. Insa iti pot da si axonometrii Ural cu piesele si 1% ce o mai lipsi cumperi nou si bun. Adica daca e sa fie ceva ipsa trimiti codul piesei si baietii de la Ural Moto iti aduc exact aia.

Desfacuta cum e poi comanda pinioanele Herzog si faci cu adevarat o bijuterie de cutie de viteze, si asa cutiile Ural tin 150 000km, acum pot tine dublu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Ma intereseaza cutia daca zici ca e buna. Daca pinioanele sunt in regula e ok. Cele de la cutia mea veche sunt varza. Daca ar mai lipsi din ea ceva minor cred ca s-ar putea sa gasesc la cea veche. Acum tre sa gasesc o cutie buna de nipru. Lasa-mi un nr de telefon si cand fac rost de o cutie de nipru te sun. Vad ca esti din Bucuresti; asta e bine ca si eu stau tot aici (de fapt lucrez in bucuresti).Ok. tinem legatura. Merci

 

 

P.S. La ce pret ar ajunge pinioanele Hertzog, ai idee?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gusti, ia cutia de la Aleko, vedem noi cum rezolvam problema si o facem sa repari odata Uralul ala, ca merita. Hai cu aerografia, ca asteapta motorul la iarna.

 

asta si vreau, dar mai intai tre sa fac rost de o cutie de Dnepr. Cu aerografia... sper sa fie totul gata pana la iarna. Mihai mai e valabila treaba cu cromatul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma despart foarte greu de fiarele din dotare.

Daca nu se vede bine dantura dintilor, furcile, atunci observi impaslirea de la filtrul de aer, curata, as zice ca nu are >1000km.

 

 

Sper sa fie cat mai complet si cu ajutorul lui Mihai sa o pui pe motor. Parca nu ar merita pinioanele Herzog, dar rulmenti vestici trebuie sa-i pui.

 

0726177092

post-4291-1183708347_thumb.jpg

post-4291-1183708367_thumb.jpg

post-4291-1183708380_thumb.jpg

post-4291-1183708397_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primti azi o oferta ferma de cutie, insa tu ai fost primul. Ai cum sa faci rost de o cutie de Nipru buna? Nu imi permit sa-ti dau un termen. Bafta la cautat, daca observ io vreo cutie de Nipru iti zic de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primti azi o oferta ferma de cutie, insa tu ai fost primul. Ai cum sa faci rost de o cutie de Nipru buna? Nu imi permit sa-ti dau un termen. Bafta la cautat, daca observ io vreo cutie de Nipru iti zic de ea.

 

Ok, merci. Asta si fac, caut cutie de Nipru. Am gasit una la un prieten (Klaus), dar cred ca ar trebui s-o vezi mai intai, el spune ca e buna . Mai am si o cutie de M 72 daca te intereseaza. Sunt dispus sa ti le dau pe amandoua pt cutia de Ural, asta daca vrei asa, daca nu mai caut. Am notat numarul tau, astept sa-mi raspunzi daca iti comvine propunerea mea sau daca ai gasit o cutie de Nipru, spune-mi si o iau eu.

Editat de derzelas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK facem targul. Niciodata nu strica un fier in plus, oricum mai am un cadru care peste cativa ani se va dori intregit..

Vii la mine acasa, io printez o axonometrie cu piesele de cutie, iti dau sacul ne uitam in el si ce lipseste, daca lipseste, ne uitam intr-un morman de fiare ruginite intr-o cutie in care am vazut ca sunt unele chestii de cutie amestecate Nipru, M72, Ural... Daca cutia de Ural pe care ti-o dau e completa mergem la Rabinu si o facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...