Sari la conținut

Tura De 2 Zile


eti_radu
 Share

Postări Recomandate

In cazul in care vremea tine cu noi m-am gandit la urmatorul traseu:

 

Sambata 7 Iulie - Buc-Curtea de Arges-Transfagarasan-Fagaras-Sibiu-Sighisoara

Duminica 8 Iulie - Sighisoara-Sovata-Gheorghieni-M.Ciuc-Brasov-Cheia-Bucuresti

 

doritori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as avea o intrebare .. is incepator vreau sami adun putin experienta pana in august si sa infrunt transfagarasanul ... as avea ceva sanse tinand cont cas la inceput de drum acuma fac primi pasi pe moto si am un motor nu tare puternic kawasaki ex250 ( 250r ) si 2 pers pe moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul in care vremea tine cu noi m-am gandit la urmatorul traseu:

 

Sambata 7 Iulie - Buc-Curtea de Arges-Transfagarasan-Fagaras-Sibiu-Sighisoara

Duminica 8 Iulie - Sighisoara-Sovata-Gheorghieni-M.Ciuc-Brasov-Cheia-Bucuresti

 

doritori?

daca se leaga ceva 0745997434 traian.... in c de arges ne vedem la o cafea si va spun cate ceva despre cum arata trans-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

As veni si eu cu voi pe Transfagarasan, dar tre` sa ma intorc in aceasi zi/noapte acasa, asta insemnand ca va insotesc pana pe cealalta parte, si apoi o iau usurel-usurel spre Brasov, fac dreapta spre Paralul Alb - Predeal - Sinaia - Targoviste (acasa). Adica cel putin pana seara o plimbare frumoasa! Ce ziceti, ma primiti in gasca de la km 73 de pe A1?

 

Numai bine,

 

Bogdan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea e binevenita, din Buc plecarea as vrea sa fie la 08.00 ca sa prindem o zi full si sa fie timp destul in caz de neprevazut(furtuni, ploi torentiale, grindina).

 

Ma gandeam sa ne vedem Sambata la 8.00 la ultima benzinarie din Militari spre autostrada(cred ca e un Petrom mai mic care are si spalatorie automata).

 

0723588053 sau 0741188109

 

Viteza de croaziera 130 pe A1, 90-100 in afara localitatii(oricum e serpuit transfagarasan) mergem sa si admiram nu numai sa mancam asfaltu :bounce:

 

Vreamea parea buna la meteo azi dimineata, ceva ploi pe seara pe la munte, dar vedem la fata locului ce si cum.

 

thydusk666 - pe la maxim 9.00 la km 73? e vreo benzinarie acolo? lasa un nr de tel ca sa ne gasim.

 

AlexRap- nu stiu ce sa zic, ca sa te obisnuiesti ai putea pana in August sa incerci un Buc-Predeal-Paraul Rece-Rasnov-Bv-bucuresti- pare mai light asa....vezi cum te simti cu pasager in urcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru ajutor si distractie placuta pe traseu as fi venit si eu cu voi dar acuma nu se poate :bounce:

 

 

aveti grija la drumul intre sibiu- sighisoara , este dificil ( ff mult nisip & pietris) + curbe multe

Editat de mih
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti grija la drumul intre sibiu- sighisoara , este dificil ( ff mult nisip & pietris) + curbe multe

 

 

Multzam de sfat, o sa cascam okii bine. Oricum mai bag un oki la vreme in seara asa ca nu as vrea sa ma ploua toata ziua.... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun, o sa fim si noi acolo, probabil in formula 2 DR-uri 650, 1 Gilera RC 125, 1 motocicleta cu atas de transport (Nipru sau Ural). Speram sa apara si un F 650.

 

Cu aceasta ocazie invitam si alti motociclisti sa ni se alature , o sa facem Transfagarasanul cu opriri, cort si gratar, 3-4 zile relaxare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...