Sari la conținut

Transfagarasan


dabix
 Share

Postări Recomandate

Si din Bv suntem cativa ce dorim sa' facem 'Transfagarasanul cu plecare de sambata pe la 14,inoptat aproape de Vidraru iar duminica trecut pe partea cealalta.

Daca a mai fost cineva anul acesta,rog sa ne informeze de starea drumului .Suntem cu Suzuki gsx si SV.

Am auzit ca drumul e destul de rau si nu merita cu asa motoare.Asa sa fie??

Va salut! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea dinspre sibiu e rezonabila, partea dinspre arges e praf. La asta poti adauga ca drumul intre Curtea de Arges si Campulung este absolut distrus. Sau cel putin era, dar ma indoiesc sa-l fi reparat cineva. Ultima data cand am fost,acum cateva luni, am urcat pe la sibiu si coborat tot pe acolo. De indata ce treci tunelul te convingi cat de praf e drumul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

partea dinspre sibiu e rezonabila, partea dinspre arges e praf. La asta poti adauga ca drumul intre Curtea de Arges si Campulung este absolut distrus. Sau cel putin era, dar ma indoiesc sa-l fi reparat cineva. Ultima data cand am fost,acum cateva luni, am urcat pe la sibiu si coborat tot pe acolo. De indata ce treci tunelul te convingi cat de praf e drumul...

 

Am fost asta iarna cu masina si intradevar, drumul era foarte nasol. Au aparut modificari in starea drumului de atunci ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekendul asta (prelungit V,S,D,L) veti gasi pe Transfagarasan 2 DR 650 si un Ural cu atas, facem drumul Buc- Targoviste- Dambovicioara-Brasov- Fagaras- urcare Transfagarasan- Vidraru - retur prin Pitesti drumul vechi. Poate ne vedem pe traseu. Drum bun si vreme frumoasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...