Sari la conținut

Suna Goarna "mergem In Slovenia/croatia"


Postări Recomandate

In sfarsit un vis mai vechi se contureaza si anume o croaziera pe malul Adriatici. Am stabilit termenul, am stabilit traseul am stabilit si durata calatoriei.

Amatori EU si Calin, eu cu batrana doamna GPZ 500 S an 90, Calin cu un Drag Star ceva mai nou de 650 ccm, si poate inca doi prieteni care trebuie sa mai confirme tot ce cruisere.

Am stalibilt trasee nu mai lungi de 350 km la o viteza de croaiziera de 90 - 130 km/ora ca sa si vedem ceva (restul detaliilor le gasiti in atasament).

Daca mai sunt doritori sau amatori care vor sa ni se alature ii asteptam cu drag, iar cei care au fost si care stiu ii asteptam sa ne dea informatii pretioase, safaturi ce, cum si unde sau pur si simplu de ce sa ne ferim.

 

 

Asfalt uscat si :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, in ungaria sa aveti forinti sau sa platiti cu cardul. daca platiti cu euro pierdeti mult la schimbul 'fabricat' de comercianti. sunt patit :rusinica:

 

 

drum bun caline!

Editat de go_cows
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand vreti sa plecati ?

 

 

27.07.07

 

salut, in ungaria sa aveti forinti sau sa platiti cu cardul. daca platiti cu euro pierdeti mult la schimbul 'fabricat' de comercianti. sunt patit :rusinica:

drum bun caline!

 

 

 

mersi pentru sfat dar is patit si eu asa ca o sa avem si forinti si card

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica nu mai este necesara viza pentru Bosnia .. in cazul asta puteti scurta traseul destul de mult.

 

toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel mai scut e pe la bulgari>bosnia.. eu nu am fost pe acolo dar stiu ca e mult mai scurt, uita-te pe o harta.. ..pe la unguri sunt destul de multi km..

iar ... nu stiu nimic de vigneta (nu cred ca trebuie) ca am fost cu motorul, sar sunt taxe de autostrada..de obicei iti da un bon sau cartele pe unde intrii si cand iesi iti ia banii, in functie de nr de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care puteti da ceva costuri cu autostrada in Serbia/Croatia? Exista si la ei vreo vigneta ceva pt drum?

Ma intereseaza cel mai ieftin si scurt drum catre Trieste.

Eu tocmai m-am intors din Croatia. Autostrazile in Croatia costa cam 22 euro din Serbia pana la iesirea spre Slovenia iar in Serbia costa in jur de 12 euro(daca faci traseul iesind din Romania prin Turnu Severin-pe aici am mers mult pe nationale dar drumurile sunt bune si nu e aglomerat). Croatia este minunata! Drum bun, asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...