Sari la conținut

Yamaha Ybr125


m3talik
 Share

Postări Recomandate

Eu zic ca da, am vazut-o la dealer si mi-a placut, mai putin gumele cam prea subtiri.In rest e bine lucrata, am vazut si pe strada si e ok.Mie mi-a placut sincer mai mult XTul de 125(tot Yamaha), desi nu sunt fan enduro.Nu stiu exact pretul, dar cred ca merita.Daca nu vrei neaparat sa fie noua, uita-te si la modele Honda-Rebelul de 125 arata si merge f.bine sau CBR 125, in functie de gusturi...

Bafta la cumparare si daca iei second, casca bine ochii! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o sa o iau noua...

Vazusem undeva cam la 2300 euro, si mi s-a parut un pret bun...

 

:rusinica: Da, e 2.307 euro cu toate taxele incluse (la Motodynamics sau Dual Tours in Ghencea - www.motociclete.com.ro), se merita, mai ales pentru un debutant... cu ceva bani (care mai tirziu poate s-o tina ca al doilea motor, pt. oras). Altfel, revinzarea dupa doar 1-2 ani e cam dificila (la un pret corect, se intelege).

 

 

Succes maxim! :cheers:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simpatic motor, am facut chiar ceva scoala pe una. E adevarat ca varianta "street fighter" arata mai macho dar si YBR este super de inceput. E manevrabila, iti permite inclinari chiar mai mult decat suficiente pentru un incepator iar puterea e destula.

Daca preferi insa alura sport iti recomand CBR 125

Eu am Honda :)

 

Succes intai la examen!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...