Sari la conținut

Ce-i? Scooter Sau Motocicleta?


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

rogere, oricum cu gs u nu se pune nimeni. :)

oricum, au cam sarit calu cu maxiscuterele astea.avantajul lor e ca stai mai comod si nu te stropesti de la balti.

Baiazid Posted on Jul 23 2003, 11:31 AM

  Da mane dar la catzi bani dai pe unu dintr'asta ... imi iau un motor super la second hand 

gresit.la banii astia iti iei motor nou nout.nu hababusa dar oricum, motor k lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte faine , am stat si io pe un Burgman 650 la cursele SBK de la Laguna Seca acu doua saptamini , Chiar ieri am trecut pe linga unu pe freeway [scuterele sunt foarte rare pe aicea]

Ce este fain despre ele ? Pai ca sunt foarte comfortabile, au cutie automatica si consuma foarte putzin.

Ca motociclist nu pot sa zic ca ma atrag foarte mult , insa de exemplu in US pe freeway sunt benzi de mers in care ai voi doar daca ai pasager in masina sau daca esti pe motocicleta. In plus cu motoru / scuterul ai voie sa te strecori printre carutzele blocate in trafic.

Deci daca nu vrei sa stai in aglomeratie in fiiecare zii cind mergi la munca si potzi sa folosesti avantajele la 2rotzi fara sa vrei sa te complici cu o motocicleta adevarata . Burgman 650 face perfect sens. La fel si Honda Silverwing

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci cu banii tai e treaba ta si numai a ta...aud des chestii de genu "la banii aia imi iau x`us de nustiuunde la nustiuce pret".Ce iti place si ce vrei tu.Daca ar fi sa te iei numai dupa ce spune lumea ar fi rau de tot.Nu zic sa nu te lasi influentat deloc dar nici chiar in ultimu` hal.Chiar daca adevaruk e ca , la 6 -7 mii de euro sau cat face un maxi scuter d`asta ai putea sa iti iei linist un motor de 7-800 cmc .Dar, asta ramane la latitudinea fiecaruia. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum o fi la unii dar la mine daca nu bubuie ceva sub mine nu e bine. Sau cand sa ii dau gaz sa cada tencuiala la vecini de zgomot ....

 

Asta e.

 

Chestia cu schimbator automat e frectzie ... mai ales ca banuiesc ca e centrifugal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu bubuitu sub tine e chestie de gusturi...Daca stau sa ma gandesc mai bine, cui nu i`ar placea? :) Dar totusi in oras e mai practic un scuter de`asta pt ca nu consuma atat si e mai confortabil pe distante mici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...