Sari la conținut

Gsx 600 F


Motanuincaltat
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Salutare...pai cam asta m-ar interesa si pe mine!

Eu am auzit ca e un motor bun...doar atat ...aaa si ca ar fi fiabil.

Pe mine m-ar interesa cam cat "papa" la 100km.(un consum mediu si cam cat consuma daca tragi un pic de ea).

tks. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSX600F e motor de strada, nu de viteza, asa ca ai gresit sectiunea. Asta in primul rand.

In al doilea rand, baga un ochi aici.

 

PS: Si noi iti suntem recunoscatori ca ai scazut numarul de emoticoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E touring 100%.

 

Are ceva plusuri, are si multe minusuri.

 

Este motorul pe care am inceput (GSX 600F '91), cu care am avut 2 accidente si pe care l-am demontat/asamblat surub cu surub de la cap la coada cu manutele mele.

 

Daca voi spune ca suruburile de la capacul chiulasei se infileteaza direct in cuzinetii axelor cu came sau ca membranele carburatoarelor Mikuni sunt fixate pe sertarase cu dibluri de plastic probabil ca nu ajut cu nimic auditoriul :cheers: asa ca ma limitez sa spun ca e un motor relativ greu si voluminos care se aseaza excelent la drum intins dar este super naspa pentru un incepator, cel putin in oras.

Un motor pe care nu e indicat sa faci greseli de pilotaj.

In plus, ar fi extrem de util sa sti de ce capat se apuca surubelnita (sau cheia de 12, pour les connaisseurs).

 

Ca un magar insensibil ce sunt, recunosc ca nu m-as mai sui pe el niciodata (desi o lacrima se scurge din coltul ochiului cand imi amintesc feelingul carburilor Mikuni la peste 7000 de ture :)).

 

 

P.S. Consum intre 6 si 12 /100Km dupa voia lui Dumnezeu, starea tehnica, trafic si flexibilitatea incheieturii.

P.P.S. Nu stiu nimic despre modelele de dupa '97 (decat ca au scazut marginal puterea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...