Sari la conținut

Curtea De Arges 2007- Motomania


Postări Recomandate

dupa cum bine stiti{sau aflati acum} la sfarsitul acestei saptamani la Curtea de Arges ne vom aduna pt a doua editie ENDURO MOTOMANIA .

am pregatit pentru voi doua trasee ce vor fi parcurse in zilele de sambata si duminica. la fel ca anul trecut vor fi doua trasee de dificultati diferite: traseul rosu :hug: se adreseaza celor care au cel putin cunostinte medi de enduro dar nu poate fi catalogat ca un traseu usor de cei ce poseda motociclete de hard-enduro si stiu sa le foloseasca :blink: . pentru cei mai putin experimentati ce vor sa se plimbe pe dealurile din inprejurimile orasului curtea de arges si sa se bucure de privelisti minunate si racoarea padurilor am pregatit traseul galben. :D

va vom pune la dispozitie si trak-urile de GPS pentru pt posesorii de gps-uri. :hug: (veniti cu cablu de transfer date pt a va putea incarca traseul)

 

:rusinica: :cheers: :cheers: :finger:

 

Maine voi afisa programul zilelor intrunirii enduristice.

o zi buna si va asteptam cat mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Distractie placuta dragi prieteni motomaniaci....sper sa aveti parte de multe aventuri noi, noroiaie, rauri, paduri, care sa va puna in dificultate pe traseu.

 

Din toate urarile motociclistilor.....numai de "asfalt uscat" sa nu aveti parte!!! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum am promis astazi afisez programul celor doua zile:

 

 

VINERI{pt cei ce ajung in curtea de arges in data de 20-07 2007}

17-21 inscrieri +gps

 

SAMBATA

08-10 inscrieri +gps

ne gasiti in centrul orasului la CRAMA BASARABILOR(...la Bitza unde am fost si anul trecut)

10:00-10:30- sedinta tehnica (prezenta recomandata...info traseu)

10:31-10:45- ultimile verificari

- incolonarea pt plecarea spre locul de start

11:00-11:15-START

13:00- plecarea inchizatorilor de traseu

17:00-inchizatorii de traseu ajung la finish (teoretic :cheers: )

 

pe seara mare bal mare...

 

DUMINICA

 

08-10- gps

10:00-10:30- sedinta tehnica (prezenta recomandata...info traseu)

10:31-10:45- ultimile verificari

- incolonarea pt plecarea spre locul de start

11:00-11:15-START

13:00- plecarea inchizatorilor de traseu

17:00-inchizatorii de traseu ajung la finish (teoretic :cheers: )

 

domnilor si de ce nu doamnelor va puteti apuca de preparat motoarele pt padure :rusinica:

 

pentru mai multe informatii despre posibilitati de cazare si alte detalii de gen vizitati site-ul www.motomania.ro

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine pe la ora 17 plec cu duba si cu mobrele la curtea de arges, daca e cineva care are ceva de dus:echipament, gume etc poa' sa apeleze cu incredere fara obligatii. Bafta si ne vedem pe rape. :rusinica:

Editat de soarecu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva proba speciala???

 

dar... fara traseu de incalzire...

tk!

Lucian

 

la toate sporturile cu motor se face recunoastere pe probele cronometrate (singura exceptie e rally raidul). E important sa stii dinainte traseul ca sa poti merge tare. Altfel ori mergi prea incet, ori te faci varza.

De ex, la concursurile de enduro (cu 2 probe cronometrate pe trecere), nu se cornometreaza prima trecere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la toate sporturile cu motor se face recunoastere pe probele cronometrate (singura exceptie e rally raidul). E important sa stii dinainte traseul ca sa poti merge tare. Altfel ori mergi prea incet, ori te faci varza.

De ex, la concursurile de enduro (cu 2 probe cronometrate pe trecere), nu se cornometreaza prima trecere.

stie el ce zice...

la Valcea am iesit duminica cu mobrele la o tura de incalzire pe un drum de carutza plin de noroi de nu mai eram buni de nimic la proba speciala situata in cu totul alt loc.

pe proba speciala s-a facut o recunoastere cu piciorul inainte de start

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...