Sari la conținut

Cine Imi Poate Spune care E Mai Buna?


bijoux
 Share

Postări Recomandate

Salut. Sunt nou pe acest forum adica e prima oara cand ma "implic" si eu si tot aud vorbe ba ca bmw-ul de 650 e bun ba ca v-strom e ceva mai bun. As vrea si parerea voastra despre car e mai bun deoarece vreau sa trec si eu la o cilindree maimare si nu stiu inca pe care sal aleg. Mersi :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de care bmw vorbesti. sincer nu-mi plac f-urile, caci au motoare rotax, dar mai sunt exceptii, cum ar fi f 650 gs, f 800 st...sper sa nu ma insel. daca mi-as lua bmw, mi-as lua R 1200 GS.nimic altceva.

dupa suzuki, nu ma dau in vant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paiiii, vad in ca ai in semnatura un tuareg de 600. ambele motoare supuse discutiei au 650. asta inseamna "capacitate mai mare"

 

cat despre care-i mai bun - depinde ce vrei sa faci cu el. teoretic ambele-s enduro-turring. insa f-ul e mai orientat spre enduro iar v-storm-ul spre strada. daca simti ca te vei da mai mult pe asfalt si la drum intins, mergi pe varianta suza. daca vrei mai des forestiere si trafic urban mergi pe f.

 

mai sunt si alte chestiuni de clarificat, cum ar fi anul de fabricatie. din cate stiu, cam la aceiasi bani, suza ar putea fi cu 1-2 ani mai tanara decat bmw-ul.

 

detalii si discutii despre ambele modele gasesti pe forum la coltul enduristilor pentru bmw si la motociclete de strada despre suza. succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vrei sa incerci ceva REAL?

am in semnatura ceva interesant...

fara suparare, dar ktm este o marca "consumabila"...sunt f bune in teren, nevoase rau, dar ca fiabilitate...

sunt facute sa tragi de ele la maxim si dupa aia sa le arunci. exceptie face ktm 990 adv, care este un super motor si este un enduro-touring. echivalentul bmw r 1200 gs.

 

scuze de off-topic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Sunteti in subtopicul "Motocicleta mea" si ati intrat in prelungiri deja.

Daca initiatorul e incepator (neesential, ca putea citi la ce foloseste subtopicul asta) ceilalti care sariti repede cu sfaturi, aveti o vechime pe forum.

 

Deci si prin urmare :

Domnu` Bijuterie - aici oamenii vorbesc despre ce au nu despre ce ar vrea. Doi la mana - daca ai fi cautat ai fi gasit topicuri dedicate pentru aceste motociclete :

 

TOPICUL POSESORILOR DE V-STROM

 

TOPICUL POSESORILOR DE F650

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...