Sari la conținut

Problema Mare Cu Scuterul


Postări Recomandate

salut am si eu o mica mare problema, m-i sa rupt cureaua de transmisie in vreo 100 de bucati si nu mai am cum sa o masor ca sa iau alta ce pot face ? :)

 

Image1156.jpg

Editat de s0rinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia de pe el o marca si un model cu anul de fabricatie si mergi la un magazin specializat. Aia cred ca au cataloage nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost cu el la yamaha si a zis sa iau masurile de pe curea ca sa fac comanda... dar cum cureaua este bucatele... acu urmeaza sa ma duc la honda sa vad ce zic si aia...

Editat de s0rinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am si eu o mica mare problema, m-i sa rupt cureaua de transmisie in vreo 100 de bucati si nu mai am cum sa o masor ca sa iau alta ce pot face ? :)

 

Image1156.jpg

 

vauta macar bucatica (daca mai exista)pe care scrie masura curelei de ex :699...700...tre sa scrie pe acolo

 

vauta macar bucatica (daca mai exista)pe care scrie masura curelei de ex :699...700...tre sa scrie pe acolo

 

mi se pare ca merge de piagio free are un tovaras si si-a luat curea din vitan din targ

 

cauta macar bucatica (daca mai exista)pe care scrie masura curelei de ex :699...700...tre sa scrie pe acolo

 

mi se pare ca merge de piagio free are un tovaras si si-a luat curea din vitan din targ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

am fost cu el la yamaha si a zis sa iau masurile de pe curea ca sa fac comanda... dar cum cureaua este bucatele... acu urmeaza sa ma duc la honda sa vad ce zic si aia...

masoara cu o bucata de sfoara interioru de la variator si exteriorul de la ambreajul centrifugal variatorul este in partea din fatza am motorului si ambreaju centrifugal este in partea din spate a motorului.numa bine :bigstar: :P :lol: :lol: :lol: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...