Sari la conținut

Lupta la 125


Ce atzi alege?  

877 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Da` zi si mie cat de tare merge?Ca eu am mers cu CBR 130km/h(maxim) si nu am simtit nevoia de mai mult.La urma urmei e un motor de 125,pentru incepatori.Daca vrei mai tare mai asteapta pana iei A-ul si iti iei ceva de 600.Eu nu as da fiabilitatea pentru nimic in lume,mai ales pentru 20 km/h in plus.Dar nah,asa sunt eu,mai comod.Hai sa nu ne mai certam,fiecare cu ce-i place :laugh: .

 

Eu am luat direct A`ul. Am ales totusi 125 ca e pentru incepatori dar mi-am luat teapa ca era de 165 :) . Cat despre viteza maxima , nu aici e problema , oricum la 125 cmc rar si greu ajungi cu orice ai fi la viteza maxima si nu o poti mentine ca exista sansa sa te intorci cu ea acasa pe platforma. Totul tine de in cat timp ajungi la viteza aia. Stim cu totii care sunt preturile pe care le platim cand ne alegem tipul de motor. Unii aleg fiabilitatea dar pierd grav putere , altii aleg fiabilitate mai redusa ( dar si asta e relativ ) si putere dubla.

 

Este clar ca un cbr o sa tina de 2 ori mai mult ca un rs sau mito dar asta nu inseamna ca cele 2 sunt varza ( asta incerc sa spun ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 478
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am luat direct A`ul. Am ales totusi 125 ca e pentru incepatori dar mi-am luat teapa ca era de 165 :laugh: . Cat despre viteza maxima , nu aici e problema , oricum la 125 cmc rar si greu ajungi cu orice ai fi la viteza maxima si nu o poti mentine ca exista sansa sa te intorci cu ea acasa pe platforma. Totul tine de in cat timp ajungi la viteza aia. Stim cu totii care sunt preturile pe care le platim cand ne alegem tipul de motor. Unii aleg fiabilitatea dar pierd grav putere , altii aleg fiabilitate mai redusa ( dar si asta e relativ ) si putere dubla.

 

Este clar ca un cbr o sa tina de 2 ori mai mult ca un rs sau mito dar asta nu inseamna ca cele 2 sunt varza ( asta incerc sa spun ).

vezi ca stii......numai bine :) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
1. invata sa cum se scrie limba romana ca esti afon!

2. mobra aia a ta din 89 se screme sa tina pasu cu un rs!

 

 

si e clar ca daca e de vanzare, face tot ce e de 125 :nono: ... tu asa... te auzi cand spui chestiile astea?

se pisa pe agregatu' tau, multe mobre de 125 noi de pe forum.... daca nu ma isel... cred ca TOATE!

 

bagati mintile in cap!

mai gandeste.te inainte sa vorbesti...sa trecem la fapte..oricand vrei tu facem o liniutza.... cat despre scrisu meu...e scris in graba.....oricum mobra mea cum ii spui tu....poate multe.... :rolleyes:

 

imi zici cand vrei sa ne vedem si ne dam...eu vin cu ceva de 125 tu cu cagiva ta :lool:

plec cu a2a pentru tine :*

 

 

oricand prietene.....sa vedem c poate 125-ul tau....desi..nu cred k ai sanse.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam cum stau vitezele maxime la motoarele in 2T dar limitate?

:rock:

stau bine, pe talon, pe orizontala scris de la stanga la dreapta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

limitat la 15 cai?....cum sa mearga atat?.....15 si in 2T si in 4T tot 15 raman.....si asa banuiesc ca n-are cum sa mearga asa mult.....dar poate ma insel si eu :rock:

 

Merge ma, in functie de motor, 145 mi-a zis cineva de pe aici ca a luat un prieten de-al lui cu un rs 125 limitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi cum te enervezi....imediat o chemi pe maica-ta sa te potolesca si sa te ajute la replici :rock:

ei na , ai senzatia ca ai scos si tu o duma buna ? ti se pare ca esti caterinca , ca lumea te apreciaza ? te simti dorit , invidiat , venerat ? trezeste-te , esti o flegma ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei na , ai senzatia ca ai scos si tu o duma buna ? ti se pare ca esti caterinca , ca lumea te apreciaza ? te simti dorit , invidiat , venerat ? trezeste-te , esti o flegma ...

ma cioara, n-am chef sa lungim vorba din nou, gay esti, gay ramai :rock:

Editat de arnold;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma cioara, n-am chef sa lungim vorba din nou, gay esti, gay ramai :rock:

amuzant nu esti , sa jignesti nu stii ... cu motoru e clar ca esti pilaf , femeile te ocolesc , cosurile iti cresc pe fata precum ciupercile dupa ploaie ... sincer , te compatimesc chiar daca nu pot spune ca inteleg situatia in care te aflii . clubul baietilor de care ti-a zis stimata ta mama sa te feresti , te saluta cu drag si compasiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amuzant nu esti , sa jignesti nu stii ... cu motoru e clar ca esti pilaf , femeile te ocolesc , cosurile iti cresc pe fata precum ciupercile dupa ploaie ... sincer , te compatimesc chiar daca nu pot spune ca inteleg situatia in care te aflii . clubul baietilor de care ti-a zis stimata ta mama sa te feresti , te saluta cu drag si compasiune

 

 

:rock:

 

Asta a fost buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amuzant nu esti , sa jignesti nu stii ... cu motoru e clar ca esti pilaf , femeile te ocolesc , cosurile iti cresc pe fata precum ciupercile dupa ploaie ... sincer , te compatimesc chiar daca nu pot spune ca inteleg situatia in care te aflii . clubul baietilor de care ti-a zis stimata ta mama sa te feresti , te saluta cu drag si compasiune

domnule perfectiune poti veni sa cati canti la trompeta mea de piele, apoi sa te plangi la maica-ta ce-ai facut,.... tu in ce club esti?...gay urat si prost, tu nici n-ai cum sa stai cu fetele, din vreme ce esti pe invers, numai bine :rock:

nu ai nimerit cu nici un apelativ.....cand incerci sa ma descrii dai pe langa, (dar la prietenul tau banuiesc ca ii dai unde trebe :what: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule perfectiune poti veni sa cati canti la trompeta mea de piele, apoi sa te plangi la maica-ta ce-ai facut,.... tu in ce club esti?...gay urat si prost, tu nici n-ai cum sa stai cu fetele, din vreme ce esti pe invers, numai bine :rock:

nu ai nimerit cu nici un apelativ.....cand incerci sa ma descrii dai pe langa, (dar la prietenul tau banuiesc ca ii dai unde trebe :what: )

ai incercat sa fi amuzant sau sa jignesti ? sau ambele ? ca nu ti-a iesit niciuna ... mi-ai dat si PM , ai ajuns in pragul disperarii . Ti-am raspuns in PM , hai fugi acum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15Cp 2t o sa mearga introdeauna mai tare ca 15cp 4t si in mod sigur orice motocicleta de 125 intrece CBR125.

bn ma....nu exagera....uitate mai bine la un clasament....intradevar cu RSu limitat

 

ai incercat sa fi amuzant sau sa jignesti ? sau ambele ? ca nu ti-a iesit niciuna ... mi-ai dat si PM , ai ajuns in pragul disperarii . Ti-am raspuns in PM , hai fugi acum ...

n-am pe cine sa jignesc....un om cu doua clase primare nu intelege nimic :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bn ma....nu exagera....uitate mai bine la un clasament....intradevar cu RSu limitat

 

 

n-am pe cine sa jignesc....un om cu doua clase primare nu intelege nimic :rock:

Cum ti-am mai spus...nu vorbesc din teste amarate...

 

Ma repet si o voi face decate ori va fi nevoie....HONDA CBR125R este un caca.t de motocicleta. Asta nu o sa recunosti niciodata , ca ai un caca.t de motocicleta...accepta realitatea, este doar un caca.t.

 

 

Singurul CBR care l-am vazut sa traga cu adevarat bine...fugea 140km/h si cu pasager si fara i-a cedat motoru la 18.000km.

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...