Sari la conținut

Honda Cbrf4i


Postări Recomandate

Salutare,

 

As avea si eu 2 intrebari:

 

1. Tocmai mi-am luat un CBR si am observat ca in momentul in care fac viraj drepta "ghidonul" aproape imi atinge rezervorul, iar cand fac stanga parca are un opritor si e ok.

2 ce tip de ulei motor tre sa bag, lichid de racire?

3 cum se regleaza telescoapele?

 

Multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ulei...Motorex, sau Motul...krek poati baga full sintetic fara probleme...10W40...

eu am pus motorex...si aveam zornaiala la lantul de distributie..si a disparut cu uleiul asta

lichid de racire..apa distilata cu antigel special pt moto..nu de masina ca are putin alte proprietati, cu ghidonul nush ce sa zic...poate ai una din manete prinsa putin altfel....au acolo prinderea de telescop, jug...poti slabi surubul si sa o aduci mai in fata, doar cateva grade...dar dupa aia sa nu stai cu o mana mai in fata si una mai in spate laa mers, sa nu fi fost cazuta si de aia sa loveasca..sa fie strambata si sa nu ti dai seama

reglaj telescoape.....mai intreaba depinde de model, eu fata o am la al treilea nivel, ai niste marcaje acolo, si spatele...arcul la nivelul 6, si ala de gaz spre hard putin...dar nu la maxin....dai la maxim si invarti inapoi o aproape o tura.............in carte se da setari pe default...depinde cat vrei de dura suspensia

:bigstar:

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...