Sari la conținut

Aprindere Led Injectie


Postări Recomandate

De knd am scos toba de serie de pe motocicleta(nu mai am nici un fel de toba finala montata) mi se tot aprinde led-ul rosu de pe bord , si in locul temperaturii imi scrie "FI"(Fuel Injection,Fuel Injectors) , sa fie oare problema asta din cauza tobei ??? dak ati intalnit problema asta pls spuneti-mi si mie , mi-e frik sa nu bulesc cva . Am tot cautat manual de gsxr din 2000 dar nu am gasit , speram sa gasesc acolo cauza in urma careia se aprinde led-ul.multumesc anticipat celor ce imi vor raspunde!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La toba aia stock nu aveai si o mufa cu un fir spre CDI ? Ca posibil sa simta lipsa sondei Lambda care (posibil) sa fi existat in toba stock.

Nu dati cu paru', la CBR-u' meu nu am asa ceva, dar teoria o stiu ...

 

LE: Click aici pt. manual de GSX-R 750 2000-2002.

Editat de WildPuppy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai dereglat amestecul (si inca destul de sever). Ai doua optiuni, una ieftina (si destul de rapida), cealalta scumpa (care ia si ceva mai mult timp).

Cea ieftina: pui la loc toba si nu te mai atingi vreodata de ea.

Cea scumpa: cumperi un set de filtre de aer freeflow (daca nu ai deja montate), te duci la un service ce detine un PowerCommander si le ceri sa-ti refaca setarile injectiei. De asemenea, trebuie sa te pregatesti sufleteste de o crestere respectabila a consumului.

 

@WildPuppy: in 2000, japonezii inca nu foloseau injectie cu sonda lambda, cel putin nu pe ss-uri (din cate stiu, singurii care foloseau asa ceva la scara larga erau germanii).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai dereglat amestecul (si inca destul de sever). Ai doua optiuni, una ieftina (si destul de rapida), cealalta scumpa (care ia si ceva mai mult timp).

Cea ieftina: pui la loc toba si nu te mai atingi vreodata de ea.

Cea scumpa: cumperi un set de filtre de aer freeflow (daca nu ai deja montate), te duci la un service ce detine un PowerCommander si le ceri sa-ti refaca setarile injectiei. De asemenea, trebuie sa te pregatesti sufleteste de o crestere respectabila a consumului.

 

@WildPuppy: in 2000, japonezii inca nu foloseau injectie cu sonda lambda, cel putin nu pe ss-uri (din cate stiu, singurii care foloseau asa ceva la scara larga erau germanii).

 

MeaCulpa. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...