Sari la conținut

Intrebare Legata De Transalp


B.B.
 Share

Postări Recomandate

Nu e mare lucru dar sunt curios de ce face asa.

 

merg sa zicem la 5000 - 6000 de ture 120, 130 ... Daca bag mana in gaz brusc sa urc mai sus, se simte ca si cum ar sughita un pic apoi imediat incepe sa traga si o ia ca avionul. Sughitul se simte si la miscare, e ca o mini smucitura, ca si cum ar da in nas, dar foarte putin... La turatiii si viteze mai mici nu face asa..

Daca tin mana in gaz continuu creste constant... Dupa smucitura se duce frumos pana la 160 si peste chiar.

Nu e nici o problema, dar sunt curios sa stiu de la ce e. Banuiesc ca de la carburi dar va las pe voi sa ziceti, poate ati mai intalnit problema, nu neaparat xl600v, si alte motociclete.

Bafta bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

teoretic, daca transalpul are carburatoare vacuumatice, e un lucru normal sa faca asa(caracteristic pt. carb vacuumatice LA ACCELERATII PUTERNICE SI BRUSTE , pana are vacuumul neccesar si se ridica membrana cu sertar cu tot :) ) asta-i parerea mea, da' CINE STIE CARE-I TREABA... nu sunt mecanic de profesie da' m-am chinuit ceva timp sa pun carb vacuumatice la un nipru...si tot n-am reusit...da' m-am documentat "LA GREU" pana sa ma apuc de asa ceva...

BAFTA! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei, exact la asta ma gandeam si eu.... se poate sa nu aiba nimic, ca ar aparea si alte simptome daca ar fi ceva defect.

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

ar trebui sa verifici putin robinetul de benzina.....are acolo un furtun subtire care merge la cilindru...e pt. vacum

are functia de a deschide benzina .......cu cat turatia este mai mare cu atat robinetul este deschis mai tare de catre supapa aceea care functioneaza pe vacum..............SFATURI....desfaci robinetul si aranjezi garnitura aceea...sa vezi daca inchide bine...ai grija la arcul acela subtire......BAFTA.... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...