Sari la conținut

Jack


Don Leoncio
 Share

Postări Recomandate

Voi ii spuneti Corint barului Blue Jack the Lamper?

mda. EI ii zic asa... si io ma iau dupa dupa ei :cheers:

 

Hanni...

thank's for edifications :cheers:

Bine ca m-ai prescurtat Hanni si nu ai pus vreun "d" pe acolo. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca patronului de la Blue Jack the Lamper i se spune Corin (fara t) si de-asta multi spun ca merg la Corin...dar lipsind 't'-ul , de-asta ma tot gandeam daca o fi acelasi, pentru ca din cate am inteles de la cei din Blue Jack, exista un alt bar Corynt sau cam asa, fara legatura cu Blue Jack .

 

Multumesc pentru lamuriri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi ii spuneti Corint barului Blue Jack the Lamper?

mda ...

 

Tre' sa recunosti ca "Blue Jack the Lamper" e cam lung, asa ca ii spuneam dupa seful de acolo [La Corin]... dupa transmiterea din vorba in vorba a denumirii a ajuns "Corint"

 

... iaca ce poveste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca patronului de la Blue Jack the Lamper i se spune Corin (fara t) si de-asta multi spun ca merg la Corin...dar lipsind 't'-ul , de-asta ma tot gandeam daca o fi acelasi, pentru ca din cate am inteles de la cei din Blue Jack, exista un alt bar Corynt sau cam asa, fara legatura cu Blue Jack .

 

Multumesc pentru lamuriri.

Si io il stiu pe patron :cheers:

Acum un an jumate ... cineva ne-a prezentat barul si a spus Corin(cu sau fara t) iar noi am inteles Corint. Asa a ramas :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai off-topic-ilor. :cheers:

Intrebarea era clara iar voi o tot balmajitzi cu denumirea aia.

 

The Jack a fost OK cu exceptzia fumului si dimensiunile reduse. Deci sunt de parere sa incercam shi altceva. Chiar si Etrusco dar pe bune sa incercam si altceva pentru ca vorba unui amic "etrusco arata ca o cofetarie".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in The Jack este intotdeauna atmosfera pentru motoristi.... iar muzica e super... imi place mult baru'...

 

oricum avem nevoie si de ceva de haleala din cand in cand... asa ca o pizza merge intotdeauna bine.... problema e ca daca ne intalnim e ok... si colo si colo sau pe unde vreti voi nu-i o problema... iar cand incepe si se "deviaza" spre o petrecere in totata regula... in care se mai sparge si o sticla.. sau se mai face si un "dans" pe un Rammstein ceva si atunci ... s-a vazut ce se intapla in etrusco (respectiv cand a spart Hasu' sticla expusa)... si s-a facut patinuar acolo... iese HAOS...

 

n-am ajuns la nici o concluzie oricum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma sa va zic:

 

Cum vii dinspre Dorobanti .. pe dreapta e un Flamingo Computers.

Nu intri pe strada aia la dreapta ci pe urmatoarea. Exact acolo e .. vis-a-vis de o societate de asigurari

 

In poza C = Corint, F = Flamingo, A = Asigurari, TVR = Spre Televiziune.

post-13-1100068569_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK! Sa stabilim exact unde mergem ca sa nu ne

cecenizam
. Eu zic ca asta e cel mai important, ca in fiecare vineri seara sa fim toti in acelasi loc (bar). Incepand cu iarna asta putem face din chestia cu barurile un fel de "Grand Winter Tour" :cheers: :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blue Jack the Lamper e excelent vara pentru ca are un fel de curte maricica, cu multe mese si bancute. Gardul e 'transparent', adica e din plasa de sarma , deci se vad motoarele din fata. Are si poarta mica si poarta mare (deci cred ca intra motoare si in curte.)

Iarna , insa, nu mai e chiar asa mult loc. Are sala jos si sala sus...dar asta inseamna split, jos nu stiu sigur cati intra, sus cred ca in jur de 50 de oameni, cam la fix.

Plusul consta in faptul ca-s pro motociclisti.

 

Din cate stiu, deocamdata miercurea si vinerea au un fel de mini concerte folk. Sunt, insa, destul de flexibili. Ziceau c-ar face lunea seara motociclistilor.

Strada se cheama Tudor Vianu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK! Sa stabilim exact unde mergem ca sa nu ne <cecenizam>.  Eu zic ca asta e cel mai important, ca in fiecare vineri seara sa fim toti in acelasi loc (bar). Incepand cu iarna asta putem face din chestia cu barurile un fel de "Grand Winter Tour"  :cheers:  :cheers:

Maitre, .... cecenizam?

 

Grija mare la drepturile de autor ... poate ma inscriu la OSIM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK! Sa stabilim exact unde mergem ca sa nu ne .  Eu zic ca asta e cel mai important, ca in fiecare vineri seara sa fim toti in acelasi loc (bar). Incepand cu iarna asta putem face din chestia cu barurile un fel de "Grand Winter Tour"  :cheers:  :cheers:

"Grand Winter Tour" Rules :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceau c-ar face lunea seara motociclistilor.

 

Pai asta nu prea ne coafeaza. Noua ne trebuie un club vineri.

 

Grija mare la drepturile de autor ... poate ma inscriu la OSIM

 

La cat de mare esti, Ivane, mi-e ca se inscrie OSIMu' la tine sa-i protejezi. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...