Sari la conținut

Kawasaki zzr 1100..


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

Mie imi place motorul. Am mers f.f.putin(o proba de nici macar un km) cu el asa ca nu pot sa-ti spun prea multe ; la prima vdr este OK(cel care l-a vopsit putea sa dea cu ceva vopsea si pe interiorul carenelor.

Problema este ca modelul ZZR1100 ca si ZX11 sunt pt. piata japoneza , dar in acest caz Stefan (patronul) te poate rezolva mai ales ca jumatate din an este in Japonia

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Da..mi-ai spus ceea ce vroiam sa aud!

Si mie imi place motorul,iar carenele le dau jos si le vopsesc eu inca o data-nu este o problema.

Primul meu motor le-am luat de la el si am fost multumit,este baiat serios..

Care ar fi problema ca este ptr piata japoneza?

Poate ma lamuresti si cu aspectul asta,te rog

In Germania am vazut o gramada de zzr-uri si chiar cu kilometri multi la bord,de unde deduc ca este un motor fiabil.

Pt.COXANELUL:ZZR 1100,an 1994,18000 km,4000 euro.

Motorul arata foarte bine,nu este tavalit si hingherit.

Ce spuneti,merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea proasta cu motoarele facute pt piata japoneza sau cea americana consta in faptul ca nu gasesti piese pt. ele sau daca le gasesti sunt "nesimtit" de scumpe.

Spre exemplu cei de la Motomania mi-au cerut 2886 euro pe carena stg. carena far, aparatoare roata fata si un semnal dr.fata pt. ZZR 250. iar eu le-am cumparat din Milano cu 830 euro dupa ce am dat comanda si am asteptat o saptamana.

Tinand cont ca motorul il ei de la Stefan nu cred sa fie probleme ,eu il stiu de om serios (cel putin din punctul meu de vdr).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce intzelegi prin hingherit?

hingherit se poate numi si accelerarea de la semafor in treapta 1 pina pe rosu.

 

18 mii pare cam putzin pt un motor din 94.

 

Merita daca nu are kilometrii datzi inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar mira foarte mult sa fi facut numai 18.000km in zece ani , dar nu asta conteaza ,ci faptul ca motorul suna bine si la rece si la cald(cel putin asa suna acum o saptamana)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am luat SV de 400 de la Stefan si sunt pe deplin multumit. L-am luat la 12000Km si i-am pus inca 5000 in vara asta fara nici cea mai mica problema. Stefan mi-a zis ca daca doresc piese tot el imi face rost.

Succes la achizitionare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Sa fiu sincer si eu ma cam mir de kilometrii astia,dar cine poate sa verifice asta,nu?

Vulcanul l-am luat si avea 18800,tot din 1994.

In schimb in Germania ZZR-urile din anii astia(93-94)au peste 35000 km,deci sunt motoare umblate(este adevarat ca sunt si foarte fiabile).In Japonia,din ce am inteles nu au asa kilometri multi deoarece ei le schimba destul de usor.

Iar prin hingherit inteleg neingrijit,zgirieturi,pete si scurgeri de ulei,etc..

Iar motorul asta suna intr-adevar bine..

LUIGI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu ma incred in nimeni cand e vb de dat bani pe ceva second hand....poate sint cu paranoia...dar mai bine asa :cheers: ia-o si meri cu ea la un mocanic cunoscut sau la service la united mothers ca nu e asa departe si zi la mecanici sa isi bage okiu' in ea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...