Sari la conținut

Accident Buc - Nicolae Grigorescu-potcoava - 03.08.2007


Fix
 Share

Postări Recomandate

azi in jurul orei 8.00 (dimineata)pe nicolae grigorescu(venind dinspre titan) la intersectia cu constantin brancusi,fratele meu cu un piaggiox9,a avut un incident cu o duba platforma marca renault,ce a iesit (fara semnal si fara sa se asigure) din coloana de pe banda 2 >spre banda 1 !experienta,viteza mica si prezenta de spirit a fratelui meu i-a salvat viata,acesta aruncandu-se de pe motoreta in dreapta!!din fericire acesta nu a suferit leziuni grave(ceva julituri si o contuzie la genunchi)problema este ca soferul nu recunoaste ca a taiat fata scuterului...mai ales ca scuterul a lovit mai intai bordura si apoi roata din spate a dubei...acelasi lucru il spune si politia....PRIMUL IMPACT A FOST CU BORDURA..DECI...NU E ACCIDENT PENTRU CA LA MOMENTUL CAND A AVUT LOC IMPACTUL SCUTER-MASINA...SOFERUL SCUTERULUI NU MAI ERA CALARE...!!CU ALTE CUVINTE...VINOVAT CA TI-AI SALVAT VIATA..CU PUTIN TIMP INAINTE DE IMPACT FRATELE MEU A VAZUT IN OGLINDA O MOTOCICLETA (PARCA DE TEREN SI CU CEVA ROSU.)..VENIND PE ACELASI SENS DAR CU CATEVA SUTE DE METRII MAI IN SPATE!!ESTE UNUL DINTRE CEI CARE AR FI PUTUT SA VADA CE S-A INTAMPLAT...STIM CA NU E PLACUT SA FI IMPLICAT IN CEVA CARE NU TE PRIVESTE...DAR POTI FI SI TU INTR-O ASTFEL DE SITUATIE...(SE PLATESTE TIMPUL PIERDUT SI SE ASIGURA TRANSPORT)IN INTERVALUL 8.15-9.00EU AM AUZIT SI VAZUT CEL PUTIN 7-8 MOTOCICLETE TRECAND PE UN SENS SAU CELALALT!!UNUL NU A OPRIT!!!ASTEPT MESAJ PE PRIVAT!! .....MULTUMESC SI SCUZE PENTRU INCOERENTA SI EVENTUALELE GRESELI!!VA ROG FARA COMENTARII!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit la fel....noroc ca eram cu masina si imbecilul din cauza caruia am intrat in sant inca el facea figuri, iar nevasta-sa careia cred ca i-am salvat viata evitand accidentul, avea gura ceam mai mare si blestema si suduia cel mai tare. Rezultat = 0 barat. Politia mi-a zis.....daca iti sustii varianta nu ai decat sa mergi la proces pentru ca ei nu pot sa stabileasca vinovatia daca nu exista contact fizic chiar de aveam martori vreo 5 la fata locului care s-au si oprit.....asa ca......am renuntat.

Pana la urma cu astia intr-un anume fel se poate rezolva problema.... :burnout: ......stiti si voi......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...