Sari la conținut

Am Nevoie Urgent De Carene Pentru Honda Dominator 97


Postări Recomandate

Daca iti permiti, le poti lua noi de la Mymoto sau de la italienii aia care importa Honde.

Preturile sunt: laterale ~170-180 € x 4, frontala - 200 si ceva, aia care vine pe bord cam 100.

Mai e solutia de a lua cam la aceiasi bani un domi cu motoru praf sau neinmatriculat, dar cu carenele ok. Mai ramai si cu alte piese de rezerva, sau le vinzi si mai scoti din paguba. Astea daca ai noroc sa gasesti.

Am gasit pe e-bay carene din dezmembrari, dar cu transport cu tot costa aproape cat astea noi si e posibl sa fie crapate, carpite sau sa fie chiar tzepe 100%.

Totusi, carenele, chiar si facute cioburi, pot fi lipite cu niste solutii profesionale sau compozite. Daca vrei, iti dau nr. unui baiat care se ocupa cu asa ceva.

Recomand cu caldura crashbar. N-am gasit pt Domi pe piata. O sa-mi fac la un meserias.

Editat de Sanchez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Eu tocmai mi-am luat carene fata (adica masca din juru farului + carenele de la rezervor) de pe E-bay. Am licitat, am castigat cu 111 Euro. Sunt de dominator RD02 (al meu e din 91). Vezi ca am vazut ieri tot pe e-bay carene de dominator ca al tau!!!

P.S - mi-am gasit pana si motor la 18.000 km cu tot cu cutie de viteze, alternator, demaror etc la 250 de euro - chilipir!!! Ce sa mai zic de 2 semnalizari cu un euro :burnout:

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...