Sari la conținut

Cand Intra In Vigoare Legea ?


kiko
 Share

Postări Recomandate

Ma nene cand intra in vigoare legea asta noua ca itzi ia scuterul daca nu este inregistrat la primarie? Si daca am talon de italia pot sal inregistrez?

E intrata in vigoare

Cred k poti sa-l inregistrezi,du-te si incearca! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E intrata in vigoare

Cred k poti sa-l inregistrezi,du-te si incearca! :burnout:

 

pai da...dar el in primul rand tre sa demonstreze la primarie ca este proprietarul scuterului...asta se face cu o factura sau un contract vanzare - cumparare...talonul ce iti arata?ca este inregistrat in Italia si atat...ca la primarie iti cere in primul rand factura si cartea de identitate cu caracteristicile scuterului,apropo,asta tre sa o faci la RAR...acuma sti ce...mai depinde si de primarie...ca unii de pe forum zic ca lor le-a cerut doar factura si atat....ma rog...dute si incearca ca nu te omoara nimeni...vezi ce iti cere si tu spui ce ai si poate ajungeti la intelegere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu iti cere nimic,poti sa inregistrezi scuter d 125cc,k nu iti cere acte :burnout: ,nici o factura nimic

Da eu stiu dak cump[eri din italia scrie cva d genul vandut lu x modelu y,stiu k asa e la motoare si t duci cu hartia aia la rar sau politie(p hartie scrie si seriile se uita aia dupa ele si gata) si ti-o inscrie,acu nush la tine cum e

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare cea mai "din topor" lege. Nu mi se pare corect sa iei cuiva ceva ce-i apartine, doar daca nu e furat. Sa fie amenda cat capu, dar nu sa confiste :burnout:. Da kiko. Iti tre talonul + declaratie pe propria raspundere ca scuterul nu e furat :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...