Sari la conținut

Help


Postări Recomandate

Mi-am schimbat vechile semnalizatoare cu altele noi , toate bune si frumoase , cand ma uit mai bine semnalizarea dreapta nu palpaie numai sta aprinsa. Stanga nu are nici o problema , dreapta insa nu am reusit sa gasesc problema.Sa se fi ars ceva sau nu am pus eu bine firele desi ma indoiesc ca nu le-am pus bine.Pareri ca sincer nu pot sa imi dau seama ce naiba are de nu palpaie :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am verificat de vreo 3 ori firele si tot nimic , becul ii ok, tot nu reusesc sa imi dau seama ce are.Le-am pus iar le-am scos si tot asa , nu am rupt nimic ca am lucrat destul de finut .Nu merge nici spate nici fata, desi numai semnalizarea spate am schimbat-o :burnout:

 

--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 09:40 -------------
o sa le mai verific inca o data , ca nu am ce face .Merci oricum :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am verificat de vreo 3 ori firele si tot nimic , becul ii ok, tot nu reusesc sa imi dau seama ce are.Le-am pus iar le-am scos si tot asa , nu am rupt nimic ca am lucrat destul de finut .Nu merge nici spate nici fata, desi numai semnalizarea spate am schimbat-o :burnout:

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Aug 2007 09:40 -------------</small><br/>o sa le mai verific inca o data , ca nu am ce face .Merci oricum :hurt:

 

Daca semnalizarea palpaie pe stanga si pe dreapta nu, inseamna ca unul din becurile de pe partea dreapta e de putere mai mica decat pe stanga. Releul ca sa functioneze are nevoie de becuri de o anumita putere, de exemplu 10W fata + 10W spate. Daca pe spate becul are putere mai mica decat este indicat, nu va palpai. Chiar daca becul este nou poate fi decalibrat, schimba-l. Fa un test, pune becurile de pe stanga pe dreata si vezi daca merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa schimb becu de pe dreapta pe stanga sa vad daca palpaie , daca nu atunci o sa cumpar un bec mai puternic, de fapt oricum trebuie sa i-au altul.. Mersi pentru ajutor , sper sa functioneze de data asta. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...