Sari la conținut

Stici Ceva De Mopedu Asta


smoker
 Share

Postări Recomandate

sunt nesimtit daca atunci cand vad vreunul fara casca sau unul mai mic decat trebuie nu il las sa ma depaseasca si franez din cand in cand brusc? ;)

 

Richbike-ul asta e un vis d'ale meu, dupa ce m-am urcat pe un firstbike cu pedale la Moreni :D daca ma lasa si pe mine cineva sa il calaresc... dau o bere :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdah.. eu zic... ca am dreptate.. in privinta.. cu "ascutitorile" astea de scutere ;)

cei care aveti scutere mai bunicele.. ziceti-mi si mie parerea voastra.. nu mai bine ne luam cu toti scutere bune? Aprilia , Piaggio , Gilera , Yamaha , care la urma urmei sunt modele care costa kt un fb :eek: bine.. scutere Sh ma refer... in fine... totusi.. nush...unde ziceti voi:-?? oricum eu tot 13 ani am :blbl:

 

--- Mesaj completat în 25 Oct 2007 21:04 -------------
si sa.. stiti ca il pot stapani f bine dna-ul :D am 1.68 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costa exact 20 milioane si are 2 ani garantie.

Singurul post referitor la Rich Sport pe care l-am gasit era despre un alt scuter, despre acest moped nu am gasit nici o informatie nici macar pe google

e scump eu am dat pe un scarabeu nou avea doar 900 de km facuti - 22 de milioane , nujh mai cauta

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e scump eu am dat pe un scarabeu nou avea doar 900 de km facuti - 22 de milioane , nujh mai cauta

:D

 

Oameni buni... voi mai cititi din cand in cand (macar asa, printre randuri) inainte sa postati ? Intre timp omul si-a luat acest moped si se pare ca este chiar multumit de el. Deci va rog eu nu mai postati sfaturi "de sus" doar ca sa va aflati in treaba... Nu, nu sunt moderator aici, insa mi-as fi dorit cateodata sa fiu si pe acest forum. Aunca un ochi pe citatul de mai jos. Este un mesaj postat de initiatorul acestui topic, undeva pe la pagina 2,

 

Salut oameni buni; din lipsa de prea multe fonduri, incepator fiind si din dorinta de a avea o motoreta, pe deasupra nevoia urgenta de un mijloc de transport rapid pentru a face naveta servici-facultate-servici...mi-am luat modelul mai sus amintit.

Stiu ca nu e o alegere buna. Nu am mai mers niciodata pe un motor si am zis ca acesta sa fie primul meu pas in domeniu, oricum visul meu e de a avea un motor adevarat, dar asta mai incolo, sa strang mai multi euroi.

 

Desi nu am decat 130 km la bord cu ea, vreau sa spun si primele impresii:

 

aspecte pozitive:

1-Motorul nu moare la relati

2-daca esti in treapta 1 de viteze si dai puternic acceleratie te ridica usor pe o roata

3-urca pantele usor si cu pasager

4-se pot schimba vitezele in panta

5-franele merg foarte bine

6-mi se pare mai stabila cu pasager

 

aspecte negative:

1-rezervor de 3 l

2-cand o cumperi trebuie sa verifici tu suruburile ca cei care o monteaza nu se streseaza prea tare

3-nu are indicator de benzina

4-in timpul mersului schimba vitezele f bine, dar cand ma opresc mai greu si fac in felul urmator, in timpul franarii cobor si treptele de viteza.

Momentan sunt multumit de ea, sper sa nu-mi faca probleme si sa-mi fac treaba cu ea vreun an, doi.

Acum probabil ca o sa-mi reprosati ca de ce nu mi-am luat un scooter SH Pagiano sau alte marci. Pentru ca are rotile mici, un scooter simpte altfel gropile decat una cu rotile mari. Am mers pe scootere si mi se pare mult mai stabila jucaria mea decat un scooter.

Oricum, sper sa nu treaca mult si sa pot sa vin aici pe forum sa va spun ca strabat soselele cu un motor adevarat ;) , dar pana atunci astfalt uscat, intelegere din partea conservekor si cat mai putine incidente.

 

Daca mai aveti intrebari referitoare la modelul acesta, va raspund cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...