Sari la conținut

Harley Leaning Trike - Ii Bate Gandul De Asa Ceva?


Mr.Wattmaster
 Share

Postări Recomandate

Am dat de asta accidental, pe thekneeslider.com

 

http://thekneeslider.com/archives/2007/06/...nt-application/

 

Aruncati un ochi si acolo pentru poveste cat mai ales pe insasi documentul de patentare in sine

http://appft1.uspto.gov/netacgi/nph-Parser...dson%22&OS=

 

 

Desenele din dosarul de patentare

harleytrike1sh2.jpg

 

harleytrike2nj9.jpg

 

harleytrike3ip7.jpg

 

harleytrike4os1.jpg

 

The present invention relates to a suspension system for a three-wheeled vehicle. The suspension system permits the vehicle to lean while cornering, much like a motorcycle. This is accomplished via hydraulic actuators that force the bike into a leaning position while turning, and back to an upright position while tracking a straight line. A transverse beam is coupled to the hydraulic actuators and to spring dampers to allow the suspension to operate independently, even while the vehicle is cornering.

 

 

 

Sincer, nu stiu ce i-a apucat. :burnout:

Si nici vorba de clasicul concept de trike.

 

Now that's a hard nut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut nishte scutere,asa...Aprilia Fuoco (parca),de 500 cmc si Piaggio nu-stiu-cum,de 125 cmc. E tendinta...Mi-i se pare ciudata ,ca rotzile din fatza sunt foarte departate de motocicleta...Ocupa spatiu cat o masina...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand au scos aia de la Piaggio scuterele lor, 'brusc' toti s-au trezit ca, de fapt, e o idee misto. Deh, asa-i in afaceri, toata lumea vrea sa omoare ariciu' cu curu' altuia. Eniuei...

 

Principalu' avantaj al asteia e ca, in cazul unui viraj luat mai 'energic', nu risti sa te dai cu zgaibaracele-n sus ca-n cazul unei triciclete obisnuite. Plus ca, daca rupi aderenta pe roata spate si stii cum sa-nclini trocariciul, tragi niste drifturi de le ploo-n gura alora din Tokyo (evident, asta daca nu pun si ei frane combinate, cum au facut aia de la Can-Am).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...