Sari la conținut

Caut piese Pt Harley Davidson din 1 razboi mondial


Postări Recomandate

Tatal meu este posesorul acestei motociclete.Aceasta se afla intrun proces de restaurare care dureaza de ceva timp deoarece anumite piese lipsesc:( asa ca mar interesa daca mai exista persoane posesoare de acest model sau makr de piese.Leas ruga sami dea un mail pe badattitud3@yahoo.com sau pe mikey@mmc.ro Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un V-twin cumva .....sau 1 cyl?

ce model e?ai poze?

incearca pe www.ebay.com

in romania,stiu doar 2-3 HD din 38-40.

pentru al tau,hmmmmm.....piese din ghermania,de la targul de "vechituri moto"Veterama, care se tine in fiecare an-septembrie parca.

am un preten care in fiecare an merge acolo.

 

 

Blackrider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de varza este motorul?, l-ai desfacut pana acu? Piese pentru motor le-ai putea fabrica aici in Romania pentru restul bikeului nu prea aio ce face in Romania dar oricum trebuie sa vorbesti cu lumea de pe forum care mai pleaca prin Germania sau alte tari cu drumuri, piese se gasesc pe afara mai ales daca ai bani.

Spunene si noua ce model e, eu unu sunt sigur ca e Flat head (WLA- ul din razboi)

Multa bafta

Mai sunt ceva modele prin tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totul e desfacut si am facut rost de unele piese originale ..in proportie de 80 % e restaurat pana acum cu piese originale...modelul e pana in 30...oricum vb cu tata sami zica ce mai are nevoie si toate datele tehnice...problema una de care stiu si eu e ca ii lipseste un cilindru:)beleaua mare..in rest se descurca:))am rude in pitesti klaus:)si mai am un simson modificat dragut foc(1000-1500 euroi)..si cam atat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci e din 1927. ii lipsesc 2 bucsi 2 bieele pistoanele propriu zise 2 cilindri.Cutia de viteze o am daar e fisurata si capse pt spite..si barca atas..in rest am totul original:)motoru..:(e futut rau.daca mai stiti pe cineva care mar putea ajuta;)ar fi super .10X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...