Sari la conținut

Pt Cine Are Chef De Plimbari Si Nu Are Cu Cine....


noro
 Share

Postări Recomandate

incepand de azi , mai am dovada 15 zile dupa care 30 zile sunt pieton

sa va povestesc si cum ..

am fost la constitutiei sa ma invart cu masina , m-am invartit , dupa aia am fost pana in crangasi sa isi ia si matei ( cu care eram azi in bikers ) masina , a luat-o , in drum spre constitutiei el a ramas fara permis 3 luni , dupa cum atzi observat in bikers golise 3 beri , asa.. cand am ajuns sa ne invartim era o masina de politie acolo , am mai stat noi 15 minute si aia au plecat , ne-am gandit ca or sa se intoarca asa ca tre sa ne invartim de cateva ori pana vin , zis si facut da-i balet cu frana de mana , au venit , i-am vazut , am vrut sa plecam spre chei dar al draq semafor din fatza mea sa pus rosu , frana canci ca era gheatza , a intrat abs , am trecut pe rosu si m-am dus , ma uit imediat in oglinda sa vad daca au vazut aia si de aici terminati voi povestea... :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:crack: nu mai spun nimic de politisti ... pt ca ieri trebuia sa'mi ia talonul .. dar nu a facut asta. in schimb mi-a dat drept cadou de craciun o amenda + cateva puncte ca si asa ramasesem cu putine :crack:

 

 

dc e vremea asta .. inseamna ca de acum o tinem pe beuta pana da caldura ? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm vazui ca s-au strecurat la un moment dat niscaiva leuti prin izmenele lui Noro si mi-am zis: ptiu drace! ce loc de pierzanie!!!

Altfel frumos, iar atmosfera desi incetosata de la fum calda si primitoare ca de obicei. :cheers: :kick: :crack:

 

Daca ai crezut ca stateam cu ochii pe dosul lui pentru ca-mi placea cum danseaza te-ai inselat un pic, stateam cu ochii dupa bani, nu stiam pe unde ramasesera si era imperativ sa nu-i pierd... :crack:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ultima perioada, unii raman fara permis, unii au accidente...uff numai vesti proaste. Cred ca e cazul sa facem o pauza

 

Da, ai dreptate! Trebuie sa ne potolim, semnele sunt clare. Cine se incapataneaza(cum suntem noi) risca foarte mult si nu cred ca merita. Deja nu mai este o placere sa mergi pe motor avand in vedere timpul probabil. Sa fim sanatosi si de ce nu la punga grosi, ca vine vremea de iesit peste cateva luni.

 

Daca ai crezut ca stateam cu ochii pe dosul lui pentru ca-mi placea cum danseaza te-ai inselat un pic, stateam cu ochii dupa bani, nu stiam pe unde ramasesera si era imperativ sa nu-i pierd...

 

Aha! Talent, talent, insa banul era cam mult pentru prestatia putina avuta. Bine ca i-ai gasit relativ repede, ce te faceai daca trebuia sa umbli mai adanc :crack: dupa ei? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma, ajungeam si la disectie daca era cazul, nu am mila... :crack:

 

Bun, cine vine diseara la party la Ursu, eventual jucarele, hainute, dulciuri sau un banut pus deoparte pentru boboceii din Peris? :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept o propunere de organizare si din partea lui H3llriderr pentru ceea ce propusesem pe data de 15 decembrie adica sambata la 9 seara in barul lui Ursu ...

 

nu cred ca pot sustine singur evenimentul ,daca tot zicea ca isi face si el ziua alaturi de mine.

 

iar lucrurile daca e sa le facem ..sa le facem din timp , nu in ultima zi .

 

astept raspuns robert.,asta daca vrei si tu sa iasa ceva frumos,nu sa se lase numai cu cadouri

cum zicea Dezu : vrei echipament .?. iti iau o geaca brelog de chei

 

 

 

 

a doua varianta ar fi si cu trenul la munte sambata la pranz si cu revenire duminica ... ca tot e zapada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut a iesit superb..te-am serbat la munte..la cota 1400. Desi totul a fost pe nepregatite, organizat pe ultima suta de metri, a iesit super. 20 si ceva de motoare, vreme superba, munte, un gratar si bere fara alcool.

Anul acesta din pacate vremea nu a mai tinut cu noi caci am fi vrut sa repetam istoria de anul trecut.

 

Cu toate acestea sunt sigura ca va iesi frumos si anul acesta, la Ursu', bineinteles cu putina organizare.

Asa ca ne vedem sambata la o bericioaica :kick:

Editat de foxy03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut a iesit superb..te-am serbat la munte..la cota 1400. Desi totul a fost pe nepregatite, organizat pe ultima suta de metri, a iesit super. 20 si ceva de motoare, vreme superba, munte, un gratar si bere fara alcool.

Anul acesta din pacate vremea nu a mai tinut cu noi caci am fi vrut sa repetam istoria de anul trecut.

 

Cu toate acestea sunt sigura ca va iesi frumos si anul acesta, la Ursu', bineinteles cu putina organizare.

Asa ca ne vedem sambata la o bericioaica :kick:

nu simona .. nu vorbi aiureli . .daca iti aduci aminte .. planul anul trecut a fost facut din timp cam cu 1 saptamana si ceva inainte ,altfel nu mai aveam timp sa ne strangem atatia

 

--- Mesaj completat în 14 Dec 2007 18:25 -------------

incepand de azi , mai am dovada 15 zile dupa care 30 zile sunt pieton

sa va povestesc si cum ..

am fost la constitutiei sa ma invart cu masina , m-am invartit , dupa aia am fost pana in crangasi sa isi ia si matei ( cu care eram azi in bikers ) masina , a luat-o , in drum spre constitutiei el a ramas fara permis 3 luni , dupa cum atzi observat in bikers golise 3 beri , asa.. cand am ajuns sa ne invartim era o masina de politie acolo , am mai stat noi 15 minute si aia au plecat , ne-am gandit ca or sa se intoarca asa ca tre sa ne invartim de cateva ori pana vin , zis si facut da-i balet cu frana de mana , au venit , i-am vazut , am vrut sa plecam spre chei dar al draq semafor din fatza mea sa pus rosu , frana canci ca era gheatza , a intrat abs , am trecut pe rosu si m-am dus , ma uit imediat in oglinda sa vad daca au vazut aia si de aici terminati voi povestea... :crack:

cand te mananca in ..... te scarpini cu carbit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incepand de azi , mai am dovada 15 zile dupa care 30 zile sunt pieton

sa va povestesc si cum ..

am fost la constitutiei sa ma invart cu masina , m-am invartit , dupa aia am fost pana in crangasi sa isi ia si matei ( cu care eram azi in bikers ) masina , a luat-o , in drum spre constitutiei el a ramas fara permis 3 luni , dupa cum atzi observat in bikers golise 3 beri , asa.. cand am ajuns sa ne invartim era o masina de politie acolo , am mai stat noi 15 minute si aia au plecat , ne-am gandit ca or sa se intoarca asa ca tre sa ne invartim de cateva ori pana vin , zis si facut da-i balet cu frana de mana , au venit , i-am vazut , am vrut sa plecam spre chei dar al draq semafor din fatza mea sa pus rosu , frana canci ca era gheatza , a intrat abs , am trecut pe rosu si m-am dus , ma uit imediat in oglinda sa vad daca au vazut aia si de aici terminati voi povestea... :P

 

:kick: :crack: :crack:

 

Daca ai crezut ca stateam cu ochii pe dosul lui pentru ca-mi placea cum danseaza te-ai inselat un pic, stateam cu ochii dupa bani, nu stiam pe unde ramasesera si era imperativ sa nu-i pierd... :cheers:

 

 

:D

 

In ultima perioada, unii raman fara permis, unii au accidente...uff numai vesti proaste. Cred ca e cazul sa facem o pauza :crack:

 

:lol: cine bre? cine? ce accidente?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata noro! ma refer in general, prieteni de-ai mei motociclisti si cativa din cei ce vin de obicei la plimbare cu noi. inclusiv tu!

 

eu? :crack: aaaaaaa....TIRU!!! :kick: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimbare de plan copii.....asa ca maine seara . .15 decembrie .. va astept in barul lui Pow-Wow.. (unde a fost balul motocraciunitelor) in jurul orelor 20:00.

 

bikersul lui Ursu mi se pare lipsit de spatiu si foarte prost aerisit la fumul de tigara....,de aceea am luat aceasta hotarare in ultimul moment!

VA ASTEPT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai crezut ca stateam cu ochii pe dosul lui pentru ca-mi placea cum danseaza te-ai inselat un pic, stateam cu ochii dupa bani, nu stiam pe unde ramasesera si era imperativ sa nu-i pierd... :kick:

erau cam uzi dupa ce i-ai recuperat

 

--- Mesaj completat în 15 Dec 2007 07:04 -------------

Astept o propunere de organizare si din partea lui H3llriderr pentru ceea ce propusesem pe data de 15 decembrie adica sambata la 9 seara in barul lui Ursu ...

 

nu cred ca pot sustine singur evenimentul ,daca tot zicea ca isi face si el ziua alaturi de mine.

 

iar lucrurile daca e sa le facem ..sa le facem din timp , nu in ultima zi .

 

astept raspuns robert.,asta daca vrei si tu sa iasa ceva frumos,nu sa se lase numai cu cadouri

cum zicea Dezu : vrei echipament .?. iti iau o geaca brelog de chei

a doua varianta ar fi si cu trenul la munte sambata la pranz si cu revenire duminica ... ca tot e zapada

 

da nu am vorbit mah la la karaoke cum face, ? sau uiti de pe o zi pe alta

 

--- Mesaj completat în 15 Dec 2007 07:06 -------------

si la un 600 cmc :crack: :crack:

 

si la gs?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?showtopic=160065

 

oare ce o fi asta? :crack:

 

--- Mesaj completat în 15 Dec 2007 11:26 -------------

schimbare de plan copii.....asa ca maine seara . .15 decembrie .. va astept in barul lui Pow-Wow.. (unde a fost balul motocraciunitelor) in jurul orelor 20:00.

 

bikersul lui Ursu mi se pare lipsit de spatiu si foarte prost aerisit la fumul de tigara....,de aceea am luat aceasta hotarare in ultimul moment!

VA ASTEPT !

 

:crack: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi maine iese careva la o mica plimbare?

 

--- Mesaj completat în 15 Dec 2007 12:26 -------------

:crack: loome, dc vrei asigurari RCA, CASCo, ... de azi sunt broker in asigurari :crack: tarife exceptionale. va astept :kick:

pei sa ma anunti si pe mine cat ma costa pe 6 luni ca poate ma bag si eu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca de miercuri revin gradele la ceva mai pozitiv. Momentan cat termometrul arata - X grade eu una stau cuminte in casa si motorul in spatele blocului. Nu ma risc, pentru ca am vazut ce ghetus era ieri pe strazi, alunecai cu masina, apoi cu motorul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca de miercuri revin gradele la ceva mai pozitiv. Momentan cat termometrul arata - X grade eu una stau cuminte in casa si motorul in spatele blocului. Nu ma risc, pentru ca am vazut ce ghetus era ieri pe strazi, alunecai cu masina, apoi cu motorul...

e bine ca revin....aveti grija cum mergeti si nu uitati de coboratu piciorului in mers la viteza mica pt depistarea ghetusului :P

 

io abia astept sa vina vremea buna ca poate am parte de ceva poligoane :crack: asadar, m-am decis sa dau de carnet si sa intru in legalitate :cheers: sper sa mi-l dea aia de data asta(;a psihologic tre sa copiez ca altfel ma aresteaza :crack: )...

 

@noro: tre sa recunosc, topicu asta-i varianta subtila a matrimonialelor pt motociclisti :kick:

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca revin....aveti grija cum mergeti si nu uitati de coboratu piciorului in mers la viteza mica pt depistarea ghetusului :D

 

io abia astept sa vina vremea buna ca poate am parte de ceva poligoane :crack: asadar, m-am decis sa dau de carnet si sa intru in legalitate :lol: sper sa mi-l dea aia de data asta(;a psihologic tre sa copiez ca altfel ma aresteaza :P )...

 

@noro: tre sa recunosc, topicu asta-i varianta subtila a matrimonialelor pt motociclisti :crack:

 

:kick:

 

pa-l meu cu inconstientii l-au inchis, p-asta nu-l mai vede nimeni :crack:

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa speram ca se face frum ... am pofta de o plimbare :crack:

 

@ dezu : pe 6 luni la motorul tau asig e de 120 lei

@ nebunake : pe la 6 luni la motorul tau asig e de 108 lei

@ carja : pe 6 luni asig e de 108 lei

@ razvan: asig pe 6 luni e de 108 lei

 

+ ca dau niste lozuri razuibile care sunt castigatoare. puteti castiga chiar valoarea politei de asigurare, ... deci va restitui banii inapoi :crack:

 

ce va rewcomand, fie dc faceti cu mn ... fie cu altii sa faceti pe un an. stiu ca nu sunt bani .. dar de la 15 ianurie se scumpesc cu 20 % :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...