Sari la conținut

Vtr 1000 F


bh99mes
 Share

Postări Recomandate

De ce sa nu fie mai lat ghidonul? Cel de SV stoc e foarte ingust. parghia nu e prea griozava.

ma gandesc ca un ghidon mai lat/wide nu te tine la fel de "adunat" pe mobra, iar vtr fiind o mobra de viteza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Comteaza enorm latimea ghidonului, din pacate, ca sa il schimbi si sa pui mai lat (ghidonul in sine nu costa mult, vreo 50 de euro) se complica treaba la cablaraie si furtune, de obicei furtunele de frana si cablurile de acceleratie si ambreiaj (daca nu e hidraulic) trebuie schimbate, ceea ce ridica mult si scorul.

Singurul dezavantaj (e vorba despre nakeduri si alte categorii, exclus cele de viteza) este ca in oras vor fi situatii cand nu vei mai incapea sa te strecori, 10 centimetri in plus la latime se simt :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat ghidonul e mai lat, cu atat devine mai manevrabila. Dar daca nu e ales cu grija, risti sa agati toate oglinzile masinilor din oras :)

Aici o sa fie de furca, cu matzaraia, ca automat se mai inalta, dar nu cred ca este un capat de tara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca un ghidon mai lat iti da manevrabilitate mai buna, eu insa sunt multumit de cum se manevreaza vtr acum cu semighidoane. Daca va fi cazul sa o modific pe a mea, nu voi umbla la ghidoane ci la alte chestii. Eram doar curios daca se resimte o diferenta (in negativ) la un mers extra urban de la semicarenata cum e vtr la un naked.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa arate ca un c.ur (scuza-mi franceza) cu semighidoane si dezbracata :) Cand vad astfel de motociclete, ma duc cu gandul la mobre cazute si lasate asa, naked wannabe.

Daca vrei sa te apuci serios de asa ceva, vei avea ceva de munca astfel incat sa iasa ceva frumos... Finisarile si potrivirea elementelor fac intotdeauna diferenta intre o motocicleta modificata si cu un aspect voit fata de una cazuta, sparta si facuta cu buget minim incat sa mai invarta roata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10: daca ma apuc sa schimb la ea vor fi chestii de genul rezervor marit facut din Al, o alta codita facuta din fibra, o burta cu pinten, evacuari sub motor tip branhii de rechin etc :) filme si regie

munca nu gluma si probabil si ceva bani :alcy: initial aveam filme maxime cu ea, turbo/hypercharger si alte modificari de genul, insa mecanica m-a descurajat suficient cat sa-mi doresc din toate astea sa o vand.

offrecords, nu-mi plac ghidoanele late pe nici un fel de mobra

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu ai pus-o pe undeva la vanzare? Sau speri sa te opreasca cineva pe strada si sa-ti ofere o suma de bani pe ea, un fel de dragoste la prima vedere?

 

:funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie s-o pun la punct din punct de vedere estetic :)


» Post actualizat in 19 Feb 2015 09:37

apoi o pun la vanzare. Am dubii pt ca nefiind un model f popular, exista posibilitatea sa o pastrez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am arvunit si eu o pereche de sportmax-uri pt a mea :) deja fac desaga pt primavara s-o ploconesc cu tot ce-i trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Farul e o chinezarie ordinara ...

offtopic - si un mare brand din piata tel mobile e o chinezarie ordinara, dar f multi isi doresc unul :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...se pare ca nu sunt asa de stralucite, cica se deregleaza usor...

 

in schimb, cica astea-s bune

 

http://www.discovolantemoto.co.uk/tarozzi-adjustable-clipons-high-453-p.asp

 

si vin in 2 dimensiuni de "inaltare"

 

sau....fara sa umbli deloc la nimic, iti iei semighidoane de 2001+ ...am vazut ca multi de forumul VTR le schimba cu modelul nou, unii si le iau chiar noi OEM, diferenta se pare ca e maricica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa ma interesez sa vedem cat costa niste semighidoane noi, pe OEM.

 

De fapt am gasit. Si alea sunt vreo 300 $ :)

http://www.nielsens.com/fiche_section_detail.asp?section=2506250&category=Motorcycles&make=Honda&year=2001&fveh=132083

 

Asa ca momentan mai poa' sa astepte :) Altele sunt prioritatile.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...