Sari la conținut

Imi Poate Imprumuta Cineva Cric De Ridicat Roata Din Spate La Moto?


Yellow
 Share

Postări Recomandate

Caut cu imprumut pentru o zi cric de ridicat moto, am pana pe spate, nu pot scoate roata din lipsa de cric central. Zona Drumul Sarii si imi trebuie chiar o zi intreaga (problema e un pic mai complicata decat pare la prima vedere). Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cricurile de masina au suprafata de sprijin mica, ceea ce nu e o problema cand sprijinul e in 4 puncte, dar este o problema mare cand sunt doar doua puncte, pentru ca acestea sunt intotdeauna pe o dreapta, adica nu am plan de sustinere.

Instalatia trebuie sa fie suficient de inalta si stabila incat sa se poata scoata amortizoarele si sa se coboare cadrul (sper eu) suficient de mult incat sa ajunga sub esapament. Altfel trebuie desfacut si esapamentul.

Dupa cum scriam la inceput, problema e un pic mai complicata decat pare, din cauza faptului ca surubul de prindere a rotii este bagat pe partea cu esapamentul in loc sa stea pe partea cealalta, asa cum e figurat in manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Punctul de sprijin la un cruiser este sub cadru(vezi http://www.louis.de/_1007cf7f7c690eb8ea491...tnr_gr=10003333

 

incearca sa urci motoru cu roata spate pe un lemn mai gros,pui alte bucati de lemn sub cadru si scoti pe cea de sub roata astfel motocicleta ramane suspendata ,sau cu un cric de Dacie de ala vechi bagat sub cadru cu un lemn si cu 2 amici sa o tina in echilibru o ridici cat vrei si o lasi pe 2 capre.

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...